سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
معرفی فرماندار

دکتر علی علایی

فرماندار شهرستان پارس آباد مغان

 

بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

اخبار مهم
 • سهم شهرستان پارس آباد از اعتبارات و منابع طرح باز آفرینی به دلیل تعدد محلات هدف و جمعیت بالای حاشیه نشینی باید بیشتر از سایر شهرستانهای استان باشد
  سهم شهرستان پارس آباد از اعتبارات و منابع طرح باز آفرینی به دلیل تعدد محلات هدف و جمعیت بالای حاشیه نشینی باید بیشتر از سایر شهرستانهای استان باشد. دکتر علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در جلسه ستاد باز آفرینی پایدار محدوده ها و محلات هدف شهرستان با بیان اینکه طرح بازآفرینی ظرفیت بزرگی برای توسعه و آبادانی شهرستان است افزود اگر خوب برنامه ریزی کنیم سهم شهرستان پارس آباد به دلیل وجود جمعیت بسیار بالای محلات هدف و سکونتگاههای غیر رسمی و حاشیه نشینی از سهم سایر شهرستانهای استان بسیار بیشتر خواهد بود

 • 137 طرح اشتغالزایی برای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر به بانک کشاورزی معرفی شده است
  نشست فرماندار شهرستان پارس آباد با مدیریت شعب بانک کشاورزی استان اردبیل 137 طرح اشتغالزایی برای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر به بانک کشاورزی معرفی شده است فرماندار شهرستان پارس آباد در نشست با مدیریت شعب بانک کشاورزی استان اردبیل ضمن اشاره به معرفی 137 طرح اشتغالزایی برای پرداخت تسهیلات از آمادگی بانک کشاورزی برای پرداخت تسهیلات در قالب اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار خبر داد و خواستار شناسایی و دعوت از سرمایه گذاران حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی جهت بهره مندی از این تسهیلات ویژه شد.

 • فرماندار پارس آباد مغان گفت: اغلب آسیب های اجتماعی و مشکلات و معضلات موجود در جامعه ریشه در فرهنگ و مسائل فرهنگی دارد.
  فرماندار پارس آباد مغان گفت: اغلب آسیب های اجتماعی و مشکلات و معضلات موجود در جامعه ریشه در فرهنگ و مسائل فرهنگی دارد. دکتر علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در نشستی با جمعی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه این شهرستان افزود: فرهنگ ناب و اصیل عشایری و از طرفی تدین، باورهای و اعتقادات مذهبی مردم این خطه مرزی دژ محکمی در برابر هجمه های فرهنگی بیگانگان است.

 • هزینه کردن در بعد آموزشی سرمایه گذاری برای آینده است
  جلسه شورای آموزش و پرورش بخش اصلاندوز هزینه کردن در بعد آموزشی سرمایه گذاری برای آینده است دکتر علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در جلسه شورای آموزش و پرورش بخش اصلاندوز ضمن تبریک هفته گذشته معلم و حلول ماه مبارک رمضان با بیان اینکه هزینه کردن در بعد آموزشی یک سرمایه گذاری محسوب میشود گفت؛ از آنجایی تربیت فرزندان و نسل آینده بر عهده قشر فرهیخته فرهنگیان و معلمان می باشد باید دغدغه های فرهنگیان را مورد توجه قرار داد و بستر مناسبی برای فعالیت آموزشی و پرورشی آنان ایجاد کنیم .

 • عملیات اجرایی شبکه فاضلاب روستای اجیرلو به عنوان اولین روستای بهره مند از شبکه فاضلاب در سطح کشور با حضور فرماندار پارس آباد و مدیران شهرستان آغاز شد.
  اجرای شبکه فاضلاب روستایی در اجیرلوی پارس آباد برای نخستین بار در کشور عملیات اجرایی شبکه فاضلاب روستای اجیرلو به عنوان اولین روستای بهره مند از شبکه فاضلاب در سطح کشور با حضور فرماندار پارس آباد و مدیران شهرستان آغاز شد. دکتر علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدید از روستای اجیرلو بخش مرکزی این روستا را با دارا بودن جمعیت نزدیک به 7 هزار نفری یکی از روستاهای بزرگ استان و کشور دانست و گفت عملیات اجرایی شبکه فاضلاب روستای اجیرلو به عنوان اولین روستای بهره مند از شبکه فاضلاب در سطح کشور در فاز اول به طول 6 کیلومتر در غرب روستای اجیرلو اجرا و تا پایان خرداد ماه به اتمام خواهد رسید .

اخبار > فرماندار پارس آباد از برگزاری دومین جشنواره توانمندی های عشایر شهرستان پارس آباد همزمان با اعیاد شعبانیه خبر داد.


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارس آباد

فرماندار پارس آباد از برگزاری دومین جشنواره توانمندی های عشایر شهرستان پارس آباد همزمان با اعیاد شعبانیه خبر داد.

دکتر اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان از برگزاری دومین جشنواره توانمندی های عشایر شهرستان پارس آباد با مشارکت عشایر غیور منطقه و کلیه ادارات و نهادها و دستگاههای اجرایی همزمان با اعیاد شعبانیه خبر داد.

 

فرماندار پارس آباد در ادامه این جلسه با بیان اینکه بیش از 50 درصد  جمعیت عشایری استان در شهرستان پارس آباد ساکن هستند گفت با توجه به استقبال بالایی که سال گذشته مردم از جشنواره های طبیعت مغان و جشنواره توانمندی های عشایر داشتند امسال نیز برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم برای برگزاری دومین سری از این جشنواره ها صورت پذیرفته تا ضمن ایجاد فضایی پراز نشاط و امید برای مردم ، فرصتی برای معرفی توانمندی ها و پتانسلهای عشایر مغان به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری کشور فرآهم شود.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه برای معرفی ، رشد و توسعه و ساماندهی فضاها و پتانسلهای گردشگری شهرستان در سال گذشته بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که از همین محل در تعطیلات نوروزی امسال بیش از 5000 جلد کتابچه معرفی پتانسلهای گردشگری چاپ و در میان مسافران و مردم منطقه توزیع شد.

 

دکتر صمدی فرماندار و رئیس ستاد تسهیلات سفر های نوروزی شهرستان پارس آباد با اشاره به اینکه قبل از آغاز سفرهای نوروزی جلسات و هماهنگی ها و برنامه ریزی ها برای استقبال و خدمات رسانی شایسته تر از مسافران و شهروندان و ساماندهی بازار و ترافیک و استفاده از اماکن تفریحی و گردشگری صورت پذیرفت که پس از گذشت ایام تعطیلات در این جلسه فرصت مناسبی برای ارزیابی عملکرد دستگاها در انجام وظایف محوله می باشد.

 

وی در ادامه ضمن تقدیر از تمامی دستگاهها در خدمات رسانی به مسافران نوروزی با بیان اینکه علیرغم تمهیدات و مجوزها و برنامه ریزی ها و مصوبات لازمه و تاکید در جلسه شورای ترافیک ،جلسه ستاد تسهیل خدمات سفر و جلسه تنظیم بازار و سایر جلسات مرتبط با شرایط ایام قبل از عید و پس از عید نوروز ، هر چند نسبت به سالهای گذشته اقدامات بهبود یافته بود اما باز هم  تنظیف عمومی شهر و محلهای گردشگری و نظارت بر نانوایی ها، کسبه و بازاریان و بهداشت عمومی و ساماندهی دستفروشان و رفع سد معبر و تسهیل ترافیک وضعیت مطلوبی نداشت و بایستی بیشتر برنامه ریزی نموده و از تجربیات گذشته استفاده نماییم.

 

فرماندار پارس آباد با بیان اینکه شهرستان پارس آباد از یک طرف به اراضی دولتی و از طرف دیگر با مرز محدود شده و محدودیتهایی برای استفاده از پتانسلهای بالای گردشگری شهرستان در مناطق واقع در سواحل مرزی ارس و طبیعت سرسبز مزارع و حاشیه های کانالها و دریاچه ها با توجه به شرایط حاکم به وجود آمده بود افزود با هماهنگی های صورت پذیرفته با دستگاهای اجرایی و شرکتهای دولتی و مرزبانی بر فرآهم نمودن شرایط لازم برای استفاده مردم از پتانسلهای گردشگری واقع در مکانهای مشخص شده تاکید و راههای مسدود شده بازگشایی گردید و مردم و گردشگران همچون سالهای گذشته از محلها استفاده نمودند.

 


١٥:٠٢ - چهارشنبه ٢٩ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٢٦٦٢٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٩کانال تلگرام

پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved