سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

اخبار مهم
 • همزمان با چهار چهارشنبه پایانی سال که با آیین نوروز و 4 عنصر آب ،باد،آتش و خاک پیوند خورده چهار جشنواره در چهار بخش شهرستان پارس آباد اجرایی خواهد.
  بزرگترین جشنواره زمستان بیدار استان با عنوان بهار در زمستان در شهرستان پارس آباد اجرا می شود. همزمان با چهار چهارشنبه پایانی سال که با آیین نوروز و 4 عنصر آب ،باد،آتش و خاک پیوند خورده چهار جشنواره در چهار بخش شهرستان پارس آباد اجرایی خواهد. دکتر علایی فرماندار پارس آباد در جلسه توسعه گردشگری و هماهنگی برگزاری اولین جشنواره زمستان بیدار در شهرستان با بیان اینکه در شرایطی که یخبندان اکثریت شهرهای کشور را در شش ماه دوم فراگرفته گفت: اجرای طرح زمستان بیدار در شهرستان پارس آباد به دلیل آب و هوای بهاری در زمستان میتواند نقش بزرگی در توسعه گردشگری استان و جذب گردشگران داخلی و خارجی و رونق اقتصادی و اشتغال پایدار داشته باشد.

 • با ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی در کشت و صنعت مغان سرعت سرمایه گذاری در شهرستان افزایش خواهد یافت
  جلسه هماهنگی برای ایجاد شهرک صنعتی ۲۰ هکتاری غیر دولتی در کشت و صنعت مغان محدوده باغات میوه و جنب کارخانه کنسانتره پروسس میوه امروز سه شنبه با حضور علایی فرماندار شهرستان پارس آباد و نمایندگان شرکت مغان و دیگر مدیران دستگاههای مرتبط در این خصوص در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 • تاکید بر فرهنگ سازی ، آموزش، و تجهیزات به روز کنترل ترافیک مهمترین مولفه حل مشکلات ترافیکی شهر پارس آباد
  جلسه شورای ترافیک شهرستان پارس آباد تاکید بر فرهنگ سازی ، آموزش، و تجهیزات به روز کنترل ترافیک مهمترین مولفه حل مشکلات ترافیکی شهر پارس آباد صبح دیروز جلسه شورای ترافیک شهرستان پارس آباد به ریاست مهندس ندایی معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان پارس آباد و با حضور اعضای این شورا برگزار و بر فرهنگ سازی ، آموزش، و تجهیزات به روز کنترل ترافیک مهمترین مولفه حل مشکلات ترافیکی شهر پارس آباد

 • پیش بینی بازدید بیش از 30 هزار نفر از نماشگاه یاس کبود در شهرستان پارس آباد
  اروجعلی محمدزاده معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان پارس آباد در نشست هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه فرهنگی مذهبی یاس کبود با بیان اینکه سالانه بیش از 30 هزار نفر از این نماشگاه بازدید مینمایند از این اقدام فرهنگی بعنوان شناسنامه شهرستان پارس آباد یاد کرد و افزود: برای نهمین سال نمایشگاه یاس کبود از ۹ الی ۲۰ بهمن در محل کانون آیت اله طباطبایی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

 • احتمال سفر وزیر بهداشت و درمان از طریق پرواز فرودگاه پارس آباد برای افتتاح بیمارستان 160 تختخوابی پارس آباد
  جلسه هماهنگی رفع مشکلات و تسریع در افتتاح پروژه مهم بیمارستان 160 تختخوابی در دهه فجر امسال احتمال سفر وزیر بهداشت و درمان از طریق پرواز فرودگاه پارس آباد برای افتتاح بیمارستان 160 تختخوابی پارس آباد دکتر علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در جلسه هماهنگی رفع مشکلات و تسریع در افتتاح پروژه مهم بیمارستان 160 تختخوابی در دهه فجر امسال با بیان اینکه این پروژه مطالبه عمومی مردم بوده و نیاز به آن شدیداً احساس می شود گفت متاسفانه این پروژه مدت زمان زیادی است که شروع شده و وعده های داده شده برای افتتاح آن به ثمر ننشسته و مردم از این موضوع نارحت هستند.

اخبار > هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از 11 هزار نفر عضو 6 کتابخانه عمومی شهری و 3 کتابخانه عمومی روستایی و یک کتابخانه مشارکتی می باشند.

هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد

 

بیش از 11 هزار نفر عضو 6 کتابخانه عمومی شهری و 3 کتابخانه عمومی روستایی و یک کتابخانه مشارکتی می باشند.

 

هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید

 

با حضور فرماندار پارس آباد و سایر نهادهای عضو ،جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد ،روز چهار شنبه با محوریت برنامه ریزی و هماهنگی برای اجرای فعالیتهای در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برگزارشد.

 

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایان محرم و شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران وفادارشان ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی به عنوان زیر بنای توسعه در تمامی حوزه های سیاسی اجتماعی و اقتصادی ، توسعه و رشد منابع انسانی را مهمترین مولفه در توسعه همه جانبه عنوان کرد .

 

دکتر علایی در ادامه با بیان اینکه هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید گفت هیچ جامعه ای توسعه نخواهد یافت مگر اینکه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار جامعه نهادینه شود.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه امروزه شبکه های اجتماعی و مجازی به عنوان رقیب بسیار بزرگ و گسترده ای برای کتاب بروز کرده اند افزود میزان دریافت اطلاعات عقیق از شبکه های مجازی در سطح عمومی جامعه متاسفانه پایین بوده  و همچنان سهم کتاب در انتقال دانش  گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی بوده و باید تلاش کرد با ترویج خلاقانه جایگاه واقعی مطالعه را در سطوح مختلف جامعه ارتقا دهیم.

 

 

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی پارس آباد بر تامین هزینه های کتابخانه های عمومی از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها تاکید کرد و گفت هر چند شهرداری ها امروز به لحاظ ایجاد درآمد سخت در مشکل هستند اما به لحاظ اهمیت ترویج کتاب خوانی و نقش آن در افزایش  سطح فرهنگ و رفتار  شهروندی هرگونه پرداخت در این حوزه موجب کاهش هزینه های جاری شهرداری ها خواهد شد.

 

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی پارس آباد ضمن اشاره به اینکه بیش از 11 هزار نفر عضو 6 کتابخانه عمومی شهری و 3 کتابخانه عمومی روستایی و یک کتابخانه مشارکتی می باشند از میانگین 18 دقیقه ای مطالعه در کشور خبر داد  و  با پیشنهاد افزایش حق عضویت بالای کتابخانه های شهرستان مخالف نموده و افزود افزایش بالای حق عضویت باعث تاثیر منفی بر رغبت عضویت شهروندان در کتابخانه ها  و کاهش همین میانگین به سطوح پایین تر می شود .

 

در ادامه این جلسه حاج آقا پورمحمد رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد نیز عملکرد سال گذشته و شش ماهه امسال در حوزه کتاب و کتابخوانی را تشریح و گزارشی از نحوه وصول مطالبات سهم نیم درصدی شهرداری ها ارائه نموده و برنامه های ترویج کتابخوانی امسال را توضیح دادند.

 

همچنین روسای مراکز آموزشی و دانشگاهی و حوزوی نیز از آمادگی و برنامه ریزی برای مشارکت در برنامه های ترویج فرهنگ کتابخوانی خبر داده و خواستار استفاده از ظرفیت انجمن کتابخانه های عمومی برای ارتقا سطح علمی و دسترسی آسان دانشجویان به منابع علمی داخلی و بین المللی شدند.

 


١١:٠٣ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٦٣کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved