سال نود و هشت «سال رونق تولید»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

اخبار مهم
 • سید عباس مینایی به عنوان اولین سرپرست فرمانداری شهرستان اصلاندوز منصوب شد
  با حکم استاندار اردبیل سرپرست فرمانداری شهرستان جدیدالتاسیس اصلاندوز منصوب شد اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل با صدور حکمی عباس مینایی را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان جدیدالتاسیس اصلاندوز منصوب کرد.

 • فرودگاه پارس آباد -تبریز صاحب خط پروازی می شود
  به دنبال توسعه رونق گردشگری و افزایش سرمایه گذار در شهرستان پارس آباد و انجام مطالعات اساسی و ورود سرمایه گذاران در عرصه سرمایه گذاری و حوزه گردشگری، فرماندار شهرستان پارس آباد از احتمال برقراری خط پروازی پارس آباد تبریز خبر داد. فرماندار پارس آباد از پیگیری ها برای برقراری پرواز های پارس آباد مغان به مقصد تبریز خبر داد و گفت پس از تحقق این امر روزانه امکان پرواز به فرودگاه بین المللی تبریز فراهم شده و تاثیر بزرگی در حمل نقل هوایی شمال ایران و جذب گردشگر از کشور های همسایه و زمینه سازی برای توسعه حمل بار هوایی و ورود به بازارهای داخلی و جهانی را بر عهده خواهد داشت. روزانه نزدیک به 3000 نفر از کشور آذربایجان وارد ایران میشود که مقصد اکثر این مسافران تبریز می باشد

 • تولید بیش از یک میلیون محصولات باغی و زراعی در پارس آباد
  برای اولین بار در کشور دو میلیون و یکصد هزار اصله نهال در ایستگاه بذر و نهال شهرستان تولید و به صورت رایگان توزیع خواهد شد شهامت هدایت عصر امروز در نشست خبری که در سالن اجتماعات ایستگاه تولید بذر و نهال مغان شهرستان پارس آباد برگزار شد، اظهار کرد: در جهت افزایش سرانه فضای سبز برای اولین بار در ایستگاه تولید بذر و نهال مغان 23هکتار زمین برای تولید بیش از 2میلیون اصله نهال اختصاص یافت.

 • فرماندار شهرستان پارس آباد به همراه مسئولان شهرستانی با جانبازان گرانقدر ۷۰ درصد جنگ تحمیلی اسداله خانلاری و حاج عیسی بهاری دیدار کردند
  فرماندار شهرستان پارس آباد به همراه مسئولان شهرستانی با جانبازان گرانقدر ۷۰ درصد جنگ تحمیلی اسداله خانلاری و حاج عیسی بهاری دیدار کردند امروز صبح طبق روال هر پنجشنبه فرماندار ومسئول دفتر امام جمعه و جانشین فرماندهی سپاه و رئیس بنیاد شهید و فرماندهی هنگ مرزی به همراه هیات همراه با با جانبازان گرانقدر 8 سال دفاع مقدس دیدار و از آنها دلجویی نموده و مسائل و مشکلاتشان را بررسی و از پیشنهادات و دعای خیر آنها بهره مند شدند.

 • کانون های فرهنگی هنری مساجد دژ محکمی در مقابل تهاجمات فرهنگی دشمنان است
  جلسه شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان پارس آباد امروز با حضور علایی فرماندار شهرستان پارس آباد، سقایی مدیر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان و دیگر اعضا عضو این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار برگزار شد.

اخبار > اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از 12500 هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای عشایری شهرستان پارس آباد

اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از 12500 هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد

47 درصد عشایر استان اردبیل در منطقه مغان فعالیت دارند.

 

صبح امروز جلسه شورای عشایری شهرستان به ریاست دکتر علایی فرماندار پارس آباد و با حضور مهندس آذری مدیرکل جهاد عشایری استان و مهندس بهنژاد مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان در محل سالن فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار شد

 

دکتر علایی فرماندار و رئیس شورای عشایری شهرستان پارس آباد در این جلسه از اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از 12500 هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت 47 درصد عشایر استان اردبیل در منطقه مغان با پرورش بیش از یک میلیون واحد دامی و تولید حدود 30 درصد محصولات پروتئینی مورد نیاز استان در حال فعالیت هستند.

 

دکتر علایی با بیان اینکه استان اردبیل در بازه زمانی امسال نسبت به سال گذشته جز استانهای کم بارش قرار گرفته گفت باید تدابیر لازم برای تامین نهاده های دامی مورد نیاز عشایر و تامین آب شرب از هم اکنون پیش بینی گردد.

 

وی همچنین در ادامه از خرید 8 تانکر آب رسانی سیار عشایر با اعتبار بیش از 2 میلیارد تومان برای استان خبر داد و گفت از این تانکرها 3 دستگاه به حوزه شهرستان پارس آباد اختصاص خواهد یافت و افزود همچنین 620 میلیون تومان برای آب رسانی سایر و خرید 30 تانکر 2000 لیتری برای توزیع بین عشایر شهرستان در شرایط بحرانی و کمبود آبی نیز اختصاص یافته است.

 

فرماندار پارس آباد ضمن تاکید بر تکمیل و تجهیز و ارتقائ ظرفیت تولید آب شرب توسط تصفیه خانه های عمران آباد و امام علی (ع) و آچ اشمه بر تکمیل پروژه آبرسانی به روستاهای و قشلاقات بخش اصلاندوز به خصوص روستاهای شرق و غرب دره رود که بیش از 12 هزار جمعیت را شامل میگردد تصریح کرد.

 

وی همچنین به نظارت بر توزیع آرد عشایری و تامین نهاده های دامی جو و کپک مورد نیاز عشایر متناسب با نیاز بیش از یک میلیون واحد دامی در حال پرورش توسط عشایر منطقه اشاره کرد و گفت اینکه در سال گذشته فقط 95 تن نهاده های دامی به شهرستان پارس آباد به عنوان قطب عشایر استان اختصاص یافته  کفاف نیاز های دام عشایر را نداده و انتظار داریم ضمن پیگیری حقوق شهرستان نسبت  افزایش و توزیع عادلانه این نهاده های در سال جاری اقدام گردد.

 

مهندس آذری مدیرکل عشایری استان اردبیل از پرورش 38 درصد  واحدهای دام استان اردبیل توسط عشایر استان خبر داد و گفت در جهت تقویت اقتصاد عشایری و اشتغالزایی، بیش از 6 میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایری شهرستان پارس آباد اعطا شده.

 

مهندس بهنژاد مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان از اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه آب رسانی تصفیه خانه عمران آباد خبر داد و گفت همه انرژی استان را برای حل مشکل آب شرب روستاهای منطقه غرب شهرستان پارس آباد متمرکز شده و قرارداد پیمانکاری منعقد و عملیان اجرای پروژه به سرعت پیگیری خواهد شد تا فصل تنش های آبی به سر انجام برسد.

 


١٥:٣٧ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٨٥٨    /    تعداد نمایش : ١٨٧کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨