سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

اخبار مهم
 • همزمان با چهار چهارشنبه پایانی سال که با آیین نوروز و 4 عنصر آب ،باد،آتش و خاک پیوند خورده چهار جشنواره در چهار بخش شهرستان پارس آباد اجرایی خواهد.
  بزرگترین جشنواره زمستان بیدار استان با عنوان بهار در زمستان در شهرستان پارس آباد اجرا می شود. همزمان با چهار چهارشنبه پایانی سال که با آیین نوروز و 4 عنصر آب ،باد،آتش و خاک پیوند خورده چهار جشنواره در چهار بخش شهرستان پارس آباد اجرایی خواهد. دکتر علایی فرماندار پارس آباد در جلسه توسعه گردشگری و هماهنگی برگزاری اولین جشنواره زمستان بیدار در شهرستان با بیان اینکه در شرایطی که یخبندان اکثریت شهرهای کشور را در شش ماه دوم فراگرفته گفت: اجرای طرح زمستان بیدار در شهرستان پارس آباد به دلیل آب و هوای بهاری در زمستان میتواند نقش بزرگی در توسعه گردشگری استان و جذب گردشگران داخلی و خارجی و رونق اقتصادی و اشتغال پایدار داشته باشد.

 • با ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی در کشت و صنعت مغان سرعت سرمایه گذاری در شهرستان افزایش خواهد یافت
  جلسه هماهنگی برای ایجاد شهرک صنعتی ۲۰ هکتاری غیر دولتی در کشت و صنعت مغان محدوده باغات میوه و جنب کارخانه کنسانتره پروسس میوه امروز سه شنبه با حضور علایی فرماندار شهرستان پارس آباد و نمایندگان شرکت مغان و دیگر مدیران دستگاههای مرتبط در این خصوص در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 • تاکید بر فرهنگ سازی ، آموزش، و تجهیزات به روز کنترل ترافیک مهمترین مولفه حل مشکلات ترافیکی شهر پارس آباد
  جلسه شورای ترافیک شهرستان پارس آباد تاکید بر فرهنگ سازی ، آموزش، و تجهیزات به روز کنترل ترافیک مهمترین مولفه حل مشکلات ترافیکی شهر پارس آباد صبح دیروز جلسه شورای ترافیک شهرستان پارس آباد به ریاست مهندس ندایی معاونت عمرانی فرمانداری شهرستان پارس آباد و با حضور اعضای این شورا برگزار و بر فرهنگ سازی ، آموزش، و تجهیزات به روز کنترل ترافیک مهمترین مولفه حل مشکلات ترافیکی شهر پارس آباد

 • پیش بینی بازدید بیش از 30 هزار نفر از نماشگاه یاس کبود در شهرستان پارس آباد
  اروجعلی محمدزاده معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان پارس آباد در نشست هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه فرهنگی مذهبی یاس کبود با بیان اینکه سالانه بیش از 30 هزار نفر از این نماشگاه بازدید مینمایند از این اقدام فرهنگی بعنوان شناسنامه شهرستان پارس آباد یاد کرد و افزود: برای نهمین سال نمایشگاه یاس کبود از ۹ الی ۲۰ بهمن در محل کانون آیت اله طباطبایی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

 • احتمال سفر وزیر بهداشت و درمان از طریق پرواز فرودگاه پارس آباد برای افتتاح بیمارستان 160 تختخوابی پارس آباد
  جلسه هماهنگی رفع مشکلات و تسریع در افتتاح پروژه مهم بیمارستان 160 تختخوابی در دهه فجر امسال احتمال سفر وزیر بهداشت و درمان از طریق پرواز فرودگاه پارس آباد برای افتتاح بیمارستان 160 تختخوابی پارس آباد دکتر علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در جلسه هماهنگی رفع مشکلات و تسریع در افتتاح پروژه مهم بیمارستان 160 تختخوابی در دهه فجر امسال با بیان اینکه این پروژه مطالبه عمومی مردم بوده و نیاز به آن شدیداً احساس می شود گفت متاسفانه این پروژه مدت زمان زیادی است که شروع شده و وعده های داده شده برای افتتاح آن به ثمر ننشسته و مردم از این موضوع نارحت هستند.

اخبار > اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از 12500 هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه شورای عشایری شهرستان پارس آباد

اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از 12500 هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد

47 درصد عشایر استان اردبیل در منطقه مغان فعالیت دارند.

 

صبح امروز جلسه شورای عشایری شهرستان به ریاست دکتر علایی فرماندار پارس آباد و با حضور مهندس آذری مدیرکل جهاد عشایری استان و مهندس بهنژاد مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان در محل سالن فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار شد

 

دکتر علایی فرماندار و رئیس شورای عشایری شهرستان پارس آباد در این جلسه از اجرای بزرگترین طرح عمرانی حوزه عشایری در سطح بیش از 12500 هکتار از اراضی شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت 47 درصد عشایر استان اردبیل در منطقه مغان با پرورش بیش از یک میلیون واحد دامی و تولید حدود 30 درصد محصولات پروتئینی مورد نیاز استان در حال فعالیت هستند.

 

دکتر علایی با بیان اینکه استان اردبیل در بازه زمانی امسال نسبت به سال گذشته جز استانهای کم بارش قرار گرفته گفت باید تدابیر لازم برای تامین نهاده های دامی مورد نیاز عشایر و تامین آب شرب از هم اکنون پیش بینی گردد.

 

وی همچنین در ادامه از خرید 8 تانکر آب رسانی سیار عشایر با اعتبار بیش از 2 میلیارد تومان برای استان خبر داد و گفت از این تانکرها 3 دستگاه به حوزه شهرستان پارس آباد اختصاص خواهد یافت و افزود همچنین 620 میلیون تومان برای آب رسانی سایر و خرید 30 تانکر 2000 لیتری برای توزیع بین عشایر شهرستان در شرایط بحرانی و کمبود آبی نیز اختصاص یافته است.

 

فرماندار پارس آباد ضمن تاکید بر تکمیل و تجهیز و ارتقائ ظرفیت تولید آب شرب توسط تصفیه خانه های عمران آباد و امام علی (ع) و آچ اشمه بر تکمیل پروژه آبرسانی به روستاهای و قشلاقات بخش اصلاندوز به خصوص روستاهای شرق و غرب دره رود که بیش از 12 هزار جمعیت را شامل میگردد تصریح کرد.

 

وی همچنین به نظارت بر توزیع آرد عشایری و تامین نهاده های دامی جو و کپک مورد نیاز عشایر متناسب با نیاز بیش از یک میلیون واحد دامی در حال پرورش توسط عشایر منطقه اشاره کرد و گفت اینکه در سال گذشته فقط 95 تن نهاده های دامی به شهرستان پارس آباد به عنوان قطب عشایر استان اختصاص یافته  کفاف نیاز های دام عشایر را نداده و انتظار داریم ضمن پیگیری حقوق شهرستان نسبت  افزایش و توزیع عادلانه این نهاده های در سال جاری اقدام گردد.

 

مهندس آذری مدیرکل عشایری استان اردبیل از پرورش 38 درصد  واحدهای دام استان اردبیل توسط عشایر استان خبر داد و گفت در جهت تقویت اقتصاد عشایری و اشتغالزایی، بیش از 6 میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایری شهرستان پارس آباد اعطا شده.

 

مهندس بهنژاد مدیرکل آب و فاضلاب روستایی استان از اختصاص اعتبار لازم برای تکمیل پروژه آب رسانی تصفیه خانه عمران آباد خبر داد و گفت همه انرژی استان را برای حل مشکل آب شرب روستاهای منطقه غرب شهرستان پارس آباد متمرکز شده و قرارداد پیمانکاری منعقد و عملیان اجرای پروژه به سرعت پیگیری خواهد شد تا فصل تنش های آبی به سر انجام برسد.

 


١٥:٣٧ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٨٥٨    /    تعداد نمایش : ٧٩کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved