به گزارش برنا،اکبر بهنام جو استاندار استان اردبیل در این سفر از افتتاح 72 پروژه و طرح اقتصادی با اعتبار 1366 میلیارد ریال در شهرستان پارس آباد خبر داد و افزود: اعتبارات هزینه شده در این شهرستان فارغ از پروژه عمرانی شبکه پایاب سد خدافرین است که در نوع خود یکی از بزرگترین پروژه ها در شمال غرب کشور است.

استاندار همچنین از آزاد سازی 45 کیلومتر از اراضی حاشیه رود ارس در نواحی شهرستان پارس آباد خبر داد و افزود: مطالعات این طرح با اعتبار 200 میلیون تومان آغاز و نقشه توپوگرافی آن بررسی شده که بزودی اجرایی خواهد شد.

بهنام جو تصریح کرد: رویکرد جدیدی در استان آغاز شده است و آن اینکه جلسات اقتصاد مقاومتی را از استان به شهرستانها برده ایم و هر 45 روز جلساتی در شهرستانها برگزار می کنیم ومصوباتی که در این جلسات تصویب می شود در جلسه بعدی پیگیری و نتیجه آن بررسی می شود.

استاندار اردبیل خاطر نشان کرد: برنامه ای تحت عنوان چشم انداز افق 1400 در استان تدوین می شود و در سهم بخش خصوصی و دولتی در حوزه های مختلف زیرساختی و مطالعاتی و عمرانی بررسی می شود که کدام پروژه ها و تا چه میزان پیشرفت داشته و چه مقدار از آن باقی مانده است.

وی با بیان اینکه پروتکلی طی ماه گذشته با طرف آذربایجانی در راستای اجرای راه آهن آذربایجان- پارس آباد امضا شده است؛اظهار داشت: با اجرای طرح راه آهن اردبیل -پارس آباد و در طرف دیگر راه آهن آذربایجان -پارس آباد این منطقه در زمینه ترانزیت بار نیز رونق خواهد گرفت.

بهنام جو راه های اصلی استان را 750 کیلومتر عنوان کرد و افزود: تنها 152 کیلومتر از این راهها چهارخطه شده است و 300 کیلومتر دیگر نیز از سال آینده در دستور کار است تا این رقم به 450 کیلومتر افزایش یابد.

استاندار افزود: بحث توافق سوخت رسانی به فرودگاه پارس آباد با وزارت نفت قطعی شده است و با مشارکت بخش خصوصی ترانزیت هوایی نیز در فرودگاه شهرستان پارس آباد که مطالعات آن به زودی شروع می شود،راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در زمینه گردشگری نیز اقدامات خوبی در شهرستان پارس آباد صورت خواهد گرفت،ابراز داشت: دریاچه کشت و صنعت مغان جزو اراضی واگذاری به بخش خصوصی نیست و با سرمایه گذاری در این دریاچه همچنین تالاب ها و صنایع دستی و بوم گردی در شهرستان پارس آباد با توجه به اقلیم مساعد می توان در فصل زمستان از این منطقه بعنوان منطقه گردشگری بهره مند شد