سال نود و هشت «سال رونق تولید»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

اخبار مهم
 • همه ما بدهکار شهدا هستیم و بر ما تکلیف است تا راه آنها را ادامه دهیم
  همه ما بدهکار شهدا هستیم و بر ما تکلیف است تا راه آنها را ادامه دهیم دیدار فرماندار و امام جمعه پارس آباد با خانواده شهیدان والا مقام شهید صاحبعلی محمدی اصل و شهید سعداله خوش آواز از شهدای والامقام ناجا امروز صبح طبق روال هر پنجشنبه فرماندار و امام جمعه و فرماندهی مرزبانی شهرستان و جانشین فرماندهی سپاه و فرماندهی انتظامی و رئیس بنیاد شهید به همراه هیات همراه با خانواده شهدا دیدار و از آنها دلجویی نموده و مسائل و مشکلاتشان را بررسی و از پیشنهادات و دعای خیر آنها بهره مند شدند.

 • فرماندار و امام جمعه پارس آباد در پیامی مشترک از حضور پر شور مردم ولایتمدار و حسینی شهرستان در تجمع عظیم حسینیان 8 محرم قدردانی کردند.
  فرماندار و امام جمعه پارس آباد در پیامی مشترک از حضور پر شور مردم ولایتمدار و حسینی شهرستان در تجمع عظیم حسینیان 8 محرم قدردانی کردند. متن پیام به شرح ذیل است: بسمه تعالی حسینه یرلر آغلار گویلر اغلار // بتول و مرتضی پیغمبر آغلار حضور پر شور و عاشقانه امروز مردم ولایتمدار و حسینی شهرستان پارس آباد در اجتماع عظیم حسینیان در زیر باران شدید نشان از ریشه دار بودن فرهنگ عاشورایی و مکتب کربلایی و عجین بودن نهضت ابا عبدالله الحسین (ع) در فرهنگ غنی عشایری منطقه داشته و انعکاس آن شور و احساس از رسانه های ملی و فرا ملی پیام عزت وآزادگی مردم حسینی و ملت عاشورایی را به جهانیان رسانید.

 • این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست // این چه شمع ایست که جان ها همه پروانه اوست
  تجمع عظیم و پرشور عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد در زیر باران برگزار شد این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست // این چه شمع ایست که جان ها همه پروانه اوست مراسم اجتماع عظیم عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد همزمان با یکشنبه 17 شهریور ماه مصادف با 8 محرم الحرام در چهارراه امام خمینی (ره) با شور و احساسی وصف ناپذیر در زیز بارانی شدید برگزار شد.

 • 8 محرم همه دعوتند در تجمع عظیم عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد
  8 محرم همه دعوتند در تجمع عظیم عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد مراسم اجتماع عظیم عزاداران حسینی شهرستان پارس آباد ساعت 16 روز یکشنبه 17 شهریور ماه مصادف با 8 محرم الحرام چهارراه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد. مردم عاشق شهرستان پارس آباد آماده عزاداری برای مولا و سید الشهدا آقا ابا عبدالله الحسین و یاران باوفایش هستند و همچون سال گذشته با شور و شوقی مجدد در این روز عشق خود را از صفحه های شبکه های استانی و سراسری و بین المللی به نمایش خواهند گذاشت

 • خلا کشاورزی هوشمند و علمی در منطقه مغان به شدت احساس می شود
  بازدید فرماندار پارس آباد از مرکز تحقیقات کشاورزی استان در پارس آباد مغان خلا کشاورزی هوشمند و علمی در منطقه مغان به شدت احساس می شود امروز صبح فرماندار پارس آباد به همراه معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری از مرکز تحقیقات کشاورزی باردید کرده و ضمن حضور در مراسم زیارت عاشورا کارکنان این مجموعه با واحدها و بخش مختلف این مرکز آشنا و در جریان پژوهشها و فعالیتهای انجام شده قرار گرفته و اولوت های پژوهشی نیاز منطقه را در حوزه اصلاح بذر و الگوی کشت بیان کردند.

اخبار > خلا کشاورزی هوشمند و علمی در منطقه مغان به شدت احساس می شود


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید فرماندار پارس آباد از مرکز تحقیقات کشاورزی استان در پارس آباد مغان

خلا کشاورزی هوشمند و علمی در منطقه مغان به شدت احساس می شود

بازدید فرماندار پارس آباد از مرکز تحقیقات کشاورزی استان در پارس آباد مغان

 

خلا کشاورزی هوشمند و علمی در منطقه مغان به شدت احساس می شود

 

امروز صبح فرماندار پارس آباد به همراه معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری  از مرکز تحقیقات کشاورزی باردید کرده و ضمن حضور در مراسم زیارت عاشورا کارکنان این مجموعه با واحدها و بخش مختلف این مرکز آشنا و در جریان پژوهشها و فعالیتهای انجام شده قرار گرفته و اولوت های پژوهشی نیاز منطقه را در حوزه اصلاح بذر و الگوی کشت بیان کردند.

 

فرماندار پارس آباد در این بازدید با اشاره به اینکه مرکز تحقیقات کشاورزی پارس آباد با دارا بودن سایت تحقیقاتی و اداری به وسعت بیش از 60 هکتار و مزارع تحقیقاتی به وسعت 650 هکتار و مرکز آموزش کشاورزی مجهز در سطح ملی ، یکی از مهمترین مراکز ارزشمند اصلاح بذر و نهال و پژوهش در حوزه های گیاه پزشکی و خاک و آب و ثبت و گواهی بذر  در سطح کشور است گفت امروز خلا کشاورزی هوشمند و علمی در منطقه مغان به شدت احساس می شود و باید نتایج تحقیقات را به مزارع آورده و زمینه را برای تحقق رونق تولید فرآهم نماییم.

 

وی همچنین استقرار دو شرکت دانش بنیان را در این مرکز مایع خوشحالی دانست و گفت باید زمینه برای رشد هسته های فناور در منطقه فرآهم شود تا ضمن ایجاد در آمد شرایط برای توسعه اشتغال گسترش و از اقتصاد کشاورزی منطقه از خام فروشی محصولات به سمت فرآوری محصولات ارتقا یابد.

 

دکتر علایی تحقیقات و فعالیتهای دانش بنیان را اولویت شهرستان برای رشد و توسعه در صنعت کشاورزی  و عامل مهم بهره وری و رونق تولید عنوان کرد و گفت باید برنامه ریزی ها به گونه انجام شود تا نتایج پژوهشهای ارزشمند در مرکز تحقیقات  در مزارع پیاده شده و شاهد اصلاح بذر و بهبود در الگوهای کشت متناسب با پتانسیل بالای آب و خاکی مغان باشیم

 

کربلایی خیاوی مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل از آمادگی این مرکز برای تهه سند راهبردی کشاورزی استان و شهرستانهای تابعه خبر داد و گفت این مرکز در 6 حوزه در مراکز اقماری مشکین و خلخال و اردبیل و سامیان و  مرکز استان یعنی پارس آباد در حال فعالیت است.

 

وی همچنین از تولید 211 طرح پژوهشی و تحقیقاتی توسط بیش از 100 هیات علمی در سطح ملی در این مرکز طی امسال خبر داد و گفت از 51 رفم بذر رونمایی شده توسط وزیر جهاد کشاورزی 21 رقم توسط مرکز تحقیقات معرفی شده و از 80 تن بذر پرورشی یک بهنشادگر کشور 14 تن توسط این مرکز تولید و در سطح استان توزیع میگردد که به نوبه خود این  مرکز را سرآمد مراکز تحقیقاتی کشور کرده است.

دکتر کربلایی خیاوی ترویج الگوی کشت را از مهمترین عناوین سند توسعه راهبردی کشاورزی استان عنوان کرد و گفت سالانه بیش از 1000 نفر از بهره برداران کشاورزی و دانشجویان حوزه کشاورزی در مرکز آموزش کشاورزی ر دوره های علمی حاضر شده و در جریان نتایج پژوهشهای روز دنیا و ایران قرار می گیرند.

 

مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل همچنین از هزینه کرد بیش از 15 میلیارد ریالی برای تعمیر و تجهیز این مرکز خبر داد و گفت این مجموعه در 60 هکتار در بخش های گیاه پزشکی و اصلاح بذر و نهال و خاک و آب و ثبت گواهی بذر و فنی و مهندسی و مراکز رشد دانش بنیان و مهمانسرا و ساختمانهای اداری سالانه از همایش های بزرگ کشوری پذیرایی نموده و امشال نیز برنامه ریزی برای برگزاری همایش بزرگ روز مزرعه در دست تدارک میباشد


١٤:٤٦ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٠٣٢    /    تعداد نمایش : ٥٣کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨