سال نود و هشت «سال رونق تولید»
معرفی فرماندار

عدالت حاجی پور

سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد مغان

بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

 

اخبار مهم
 • پیام‌های آموزشی در خصوص بیماری‌های تنفسی (سرماخوردگی، آنفلوانزا و کرونا ویروس)
  پیام‌های آموزشی در خصوص بیماری‌های تنفسی (سرماخوردگی، آنفلوانزا و کرونا ویروس) - برای آگاهی از راه‌های پیشگیری و آخرین وضعیت بیماری کرونا ویروسجدید 2019، فقط به اطلاعیه‌هاو پیام‌های وزارت بهداشت کشورتوجه کنید. - به اطلاعاتی که توسط منابع غیرموثق در خصوص گسترش بیماری کرونا ویروس جدید 2019 از طریق فضای مجازی منتشر می شود اعتماد نکنید. - در کشور چین کروناویروس جدید 2019 از

 • آزمایش مثبت کورونا در اردبیل گزارش نشده است
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: تا کنون هیچگونه آزمایش مثبت ویروس کورونا در استان اردبیل گزارش نشده است و جواب آزمایش ۴ نفر منفی است.

 • تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری کرونا در شهرستان مرزی پارس آباد مشاهده نشده است
  رعایت بهداشت شخصی و عمومی و شستشوی مرتب دستها و اجتناب از دست دادن بسیار مهم و تاثیر گذار است عدالت حاجی پور عصر دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در سالن اجتماعات فرمانداری پارس آباد برگزار شد با اشاره به اینکه مردم به شایعات توجه نکنند، عنوان کرد: تاکنون هیچ مورد مثبتی از بیماری کرونا در پارس آباد مشاهده نشده است.

 • شهرستان پارس آباد در مسیر رشد بوده و نیازمند توجه ویژه در حوزه زیر ساخت برق و احداث پست های جدید
  نشست مدیرعامل برق استان اردبیل با فرماندار شهرستان پارس آباد حاجی پور فرماندار شهرستان پارس آباد در نشست با مدیرعامل برق استان اردبیل با بیان اینکه شهرستان پارس آباد به عنوان بزرگترین شهرستان استان و اقلیم خاص در تابستان و همچنین توسعه صنایع و اراضی تحت فشار زراعی نیاز روز افزونی به برق دارد گفت این شهرستان نیازمند توجه ویژه در حوزه زیر ساخت برق و احداث پست های جدید می باشد

 • پیام تقدیر و تشکر فرماندار شهرستان پارس آباد از حضور با شکوه مردم شریف شهرستان پارس آباد در خلق حماسه 2 اسفند
  پیام تقدیر و تشکر فرماندار شهرستان پارس آباد از حضور با شکوه مردم شریف و تلاشهای تمامی دست اندرکاران برگزاری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان پارس آباد متن این پیام به شرح ذیل است:

اخبار > خام فروشی بلای جان کشاورزان پارس آباد مغان است .


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه ترویج الگوی کشت و توسعه گیاه دانه روغنی کلزا

خام فروشی بلای جان کشاورزان پارس آباد مغان است .

جلسه ترویج الگوی کشت و توسعه گیاه دانه روغنی کلزا با حضور دهیاران و اعضا شوراهای اسلامی روستایی و کشاورزان پیشرو با حضور فرماندار و بخشداران و دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار شد.

فرماندار شهرستان پارس آباد در این جلسه گفت: قیمت های پایین خرید تضمینی در مقایسه با ضریب قیمت ها،افزایش هزینه ها و تورم بالا سبب سردر گمی کشاورزان و زارعین شده است.

 

علایی تصریح کرد: نبود زیر ساخت ها و صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع کشاورزی در منطقه و خام فروشی محصولات کشاورزی به قیمت پایین در منطقه بزرگترین آفت کشاورزان مغان و عامل تضرر آنان است.

 

وی خاطر نشان کرد: یکی از راههای پیشگیری از تضییع حقوق کشاورزان ایجاد تشکل ها و اتحادیه های کشاورزی در منطقه است تا از ورود دلالان به بازار جلوگیری کرده و کشاورزان خود تصمیم گیر سرنوشت خودشان باشند.

 

فرماندار تاکید کرد: ضریب تورم در کشور و قیمت بالای خدمات کشاورزی با قیمت محصولات کشاورزی تناسب و سنخیتی ندارد و این عامل موجب دلسردی کشاورزان در تولید و توسعه بخش کشاورزی شده است.

علایی افزود: کشاورزان این منطقه تاکنون طعم ارزش افزوده محضولات کشاورزی را نچشیده اند و مهمترین علت آن خام فروشی است.

 

احمدنژاد مدیر امورآب مغان نیز در این جلسه ،کشت و تخصیص اراضی مسیعی از منطقه به  یک محصول تکراری را یکی از عوامل بروز مشکلات در زمینه کشاورزی خصوصا توزیع اب عنوان کرد و یادآور شد: حجم کانالها و شبکه های امور آب به اندازه ای نیست که در آن واحد بتواند به اراضی کشاورزان در وسعت حجیم آبرسانی کند.

مدیر منابع آب مغان متذکر شد: عدم توجه به عقد قرار داد به موقع موجب تحمیل جریمه و هزینه های چند برابری به کشاورزان می شود و باید در موعد اعلام شده کشاورزان عزیز برای عقد قرار داد در این سازمان حاضر شوند.

نظیفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد نیز در این جلسه رعایت اصل تنوع کشت را عامل به حداقل رساندن و واقعی شدن قیمت ها دانست و تشریح کرد: عدم رعایت اصل تنوع کشت سبب تخصیص اراضی وسیعی از منطقه به یک محصول خاص شده و کاهش قیمت آن محصول را موجب می شود.

مدیر جهاد کشاورزی پارس آباد گفت: اگر اصل تنوع کشت را رعایت کنیم چنانچه در یک محصول هم با کاهش قیمت مواجه شویم در محصول دیگر به سودآوری میرسیم و زیان و ضرر بیشتری را متحمل نمی شویم.

وی گفت: مدیریت مزرعه و اراضی کشاورزی و تخصیص آن به محصولات دارای خرید تضمینی سبب جلوگیری از خسارت به کشاورزان عزیز می شود.

 


١٤:٠١ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٢٨٩    /    تعداد نمایش : ١٦٥کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٠٨ اسفند ١٣٩٨