سال نود و هشت «سال رونق تولید»
معرفی فرماندار

عدالت حاجی پور

سرپرست فرمانداری شهرستان پارس آباد مغان

بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

 

اخبار مهم
 • قشر جوان شهرستان پارس آباد بزرگترین سرمایه اجتماعی در مشارکت های مردمی است
  فرماندار پارس آباد: قشر جوان شهرستان پارس آباد بزرگترین سرمایه اجتماعی در مشارکت های مردمی است چهل و ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان پارس آباد با حضور فرماندار و دیگر اعضا عضو ستاد ساماندهی جوانان روز یکشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری پارس آباد برگزار شد.

 • نقش روابط عمومی در ارتباط سازمان ها با مردم کلیدی است
  روابط عمومی استانداری اردبیل: اکبر بهنام جو روز شنبه در همایش روابط عمومی دسنگاههای اجرایی استان تصریح کرد: فعالان حوزه روابط عمومی باید با مدیریت زمان و موقعیت موفقیت ها و اقدامات سازمان ها را به مردم انتقال دهند.

 • استاندار اردبیل عنوان کرد: تصویب ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سفر رئیس جمهور
  استاندار اردبیل از تصویب حدود ۱۰ هزار میلیارد تومن تسهیلات در سفر رئیس جمهور به استان خبر داد. 9 هزار و 759 میلیارد تومان تسهیلات در این سفر مصوب شده / میزان و نحوه اطلاع رسانی و تبلیغات را در این سفر خوب ارزیابی شد /اجرای راه آهن اردبیل ، اتصال خط آهن آذربایجان به استان اردبیل ، توسعه راه های چهارخطه ، اجرای طرح های بیمارستانی راه اندازی فعالیت های کشاورزی و گلخانه ای از جمله اقدامات مهم دولت در استان / آقای عدالت حاجی پور به عنوان سرپرست جدید فرمانداری شهرستان پارس آباد رسماً معرفی و از زحمات آقای علایی فرماندار سابق این شهرستان قدردانی شد.

 • جابجایی رکورد وزنه برداری به میزان ۱۰ کیلو توسط سعید اسکندزاده از رویدادهای نادر در جهان است
  جابجایی رکورد وزنه برداری به میزان ۱۰ کیلو توسط سعید اسکندزاده از رویدادهای نادر در جهان است فرماندار شهرستان پارس آباد در مراسم تجلیل از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی رشته وزنه برداری معلولان و جانبازان گفت: تمامی ادارات و دستگاه ها در تجلیل از ورزشکاران و قهرمانان ورزشی باید اهتمام ویژه داشته باشند.

 • ۴۴ میلیارد تومان مبلغ قرارداد پروژه تصفیه خانه پارس آباد
  بهنژاد مدیر کل آب و فاضلاب استان اردبیل صبح امروز چهارشنبه در بازدید از پروژه فاضلاب شهری پارس آباد گفت: پروژه تصفیه خانه فاضلاب پارس آباد یکی از پروژه های مهم استان است و پیمانکار پروژه به تازگی مشخص شده است، با توجه به حجم پروژه از ۴۴ میلیار تومان میزان قرارداد طرح مذکور ، ۱۰ میلیارد تومان آن تامین اعتبار شده است و مابقی نیز به زودی از محل های مختلف تامین اعتبار خواهد شد.

اخبار > اصلاح الگوی کشت و هوشمندسازی مزارع نیاز ضروری کشاورزی شهرستان پارس آباد


  چاپ        ارسال به دوست

نشست رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل با فرماندار شهرستان پارس آباد

اصلاح الگوی کشت و هوشمندسازی مزارع نیاز ضروری کشاورزی شهرستان پارس آباد

اصلاح  الگوی کشت و هوشمندسازی مزارع نیاز ضروری کشاورزی شهرستان پارس آباد

 

نشست رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل با فرماندار شهرستان پارس آباد

 

دکتر علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در نشست با رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه اصلاح  الگوی کشت و هوشمندسازی مزارع نیاز ضروری کشاورزی شهرستان پارس آباد گفت باید نتایج تحقیقات و پژوهش ها و تولید ارقام متناسب با منطقه وارد مزارع کشاورزان شده و موجب افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع آب و خاک گردد

 

وی همچنین ترویج را وظیفه مهم جهاد کشاورزی و تحقیقات عنوان کرد و گفت بر حسب استعداد بالای منطقه بزرگترین سایت پژوهشی  و هیات های علمی و ساختار تحقیقاتی در  اراضی مرغوب بیش از 600 هکتاری در شهرستان پارس آباد ایجاد شده و انتظار این است که این پژوهشها و محصولات علمی این مجموعه عملیاتی و در سفره مردم به خوبی ملموس باشد.

 

فرماندار پارس آباد با بیان اینکه متاسفانه بی برنامه گی در کشت محصولات و سردگمی کشاورزان باعث شده استفاده بهینه از سرمایه الهی آب و خاک نشده و در مواقعی حتی به شدت زیان دیده و آسیب های اقتصادی و اجتماعی این موضوع دامن گیر جامعه گردد.

دکتر کربلایی خیاوی نیز در این نشست ضمن تشریح عملکرد این مرکز از برنامه های تحقیقاتی برای مقابله با پدیده خشکسالی و تولید ارقام مقاوم به این پدیده خبر داد و گفت از 51 رقم معرفی شده توسط وزیر محترم جهاد در سال گذشته 21 رقم با دخالت پژوهشگران مرکز اردبیل و مغان انجام شده بود.

 

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی استان اردبیل از ارتقا سطح آموزش 7000 نفر ساعتی سال 92 به 700 هزار نفر ساعت در سال 97 و تولید 65 درصد ارقام محصولات کشاورزی توسط مرکز تحقیقات خبر داد و گفت از ابتدای انقلاب تا کنون حدود 611 رقم در کشور مورد استفاده قرارا گرفته که نقش 65 درصدی بیشترین سهم را در افزایش راندمان تولید و کیفیت و مقابله با بیماری ها داشته است

 

وی همچنین به تحقیقات در زمینه کشت تیف و تغیر الگوی کشت محصولات بهاره به پاییزه و نتایج آن بر عملکرد و بهره وری و مصرف آب اشاره کرد و گفت هم اکنون 2000 هکتار از مزارع سیب زمینی استان به تیف مجهز شده و اگر تمام مزارع سیب زمینی به روش تیف کشت شود بیش از 100 میلیون متر مکعب در مصرب آب کشاورزی صرفه جویی میگردد که رقم بسیار بزرگ برای توسعه کشت در سایر اراضی خواهد بود


١٥:٣٦ - شنبه ١١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٤٥٥    /    تعداد نمایش : ١٥٠کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:يکشنبه ٠٦ بهمن ١٣٩٨