سال نود و نه «سال جهش تولید»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

 

اخبار مهم
 • شهروندان در صفهای نانوایی فاصله را رعایت کنند
  شهروندان در صفهای نانوایی فاصله را رعایت کنند خطر کرونا جدی است فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدیدی که از بازار و فعالیت صنوف سطح شهر داشت با مراجعه به یکی از نانوایی ها از شهروندان که در صف نانوایی فاصله اجتماعی لازم را رعایت نکرده بودند خواست تا موضوع را جدی بگیرند

 • ۳۷ هزار نفر از شهروندان پارس آباد در طرح سردار سلیمانی غربالگری کوید ۱۹ شدند
  ۳۷ هزار نفر از شهروندان پارس آباد در طرح سردار سلیمانی غربالگری کوید ۱۹ شدند ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدید از طرح پایش تحت عنوان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط بسیجیان در محلات و با مراجعه به درب منازل و خود اظهاری انجام می گردد از غربالگری سی و هفت هزار نفر از جمعیت پارس آباد طی چند روز اخیر از آغاز این طرح خبر داد امامی افزود ۷۲۰ تیم دونفره بسیجی برای اجرای این طرح سازماندهی شده است

 • پلمپ قلیان سراهای زیر زمینی در شهرستان پارس آباد کلید خورد
  پلمپ قلیان سراهای زیر زمینی در شهرستان پارس آباد کلید خورد فرماندار شهرستان پارس آباد از شناسایی ۴۳ محل سرو قلیان در شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت این قلیانسراها به صورت پنهانی و بدون مجوز صنفی در واحدهای تجاری متروکه و زیر زمین ها و خانه ها به فعالیت می پرداختند.

 • ۴۳ تیم محله محور نظارت بر پروتکل های بهداشتی با محوریت بسیج آغاز به کار کرد
  ۴۳ تیم محله محور نظارت بر پروتکل های بهداشتی با محوریت بسیج آغاز به کار کرد امامی فرماندار پارس آباد در جلسه قرارگاه فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در شهرستان که با حضور فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج پارس آباد و تعدادی از معتمدین و مسئولین بهداشت و درمان برگزار شد از آغاز به کار ۴۳ تیم محله محور خبر داد

 • انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد به عنوان انجمن برتر و تلاش گر در عرصه کتابخوانی انتخاب شد
  انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد به عنوان انجمن برتر و تلاش گر در عرصه کتابخوانی انتخاب شد نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از مهندس ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد به عنوان فرماندار و رئیس انجمن برتر و تلاش گر عرصه کتابخوانی با اهدای لوح تقدیر قدردانی کردند.

اخبار > ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و پیشگیری از خام فروشی محصولات


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با استاندار اردبیل

ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و پیشگیری از خام فروشی محصولات


 

استاندار اردبیل تاکید کرد:

ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و پیشگیری از خام فروشی محصولات

استاندار اردبیل بر ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و پیشگیری از خام فروشی محصولات در استان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه با اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی به استان که در فرووگاه اردبیل برگزار شد افزود: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی در شمال استان و پیشگیری از خام فروشی محصولات از اهداف و برنامه های کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر به استان اردبیل باشد.

استاندار اردبیل گفت:حضور اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در استان ها و بازدیدهای میدانی به بودجه سال آینده، تدوین قوانین و تسهیلات بانکی پروژه ها کمک می کند.

وی ادامه داد: حضور اعضای کمیسیون کشاورزی به استان فرصت مناسبی را برای افزایش بودجه کشاورزی و تسهیلات بانکی پروژه ها را سبب می شود.

وی با بیان اینکه استان اردبیل یکی از قطب های کشاورزی کشور است اظهار کرد: بیش از ۳۰درصد از جمعیت استان اردبیل در بخش کشاورزی مشغول است که در صورت تکمیل پروژه های آبی و خاکی این میزان رشد قابل توجهی خواهد داشت.

استاندار اردبیل بیان کرد: سالانه بیش از ۴میلیون تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود که در صورت تکمیل پروژه های نیمه تمام آبی و خاکی حدود یک ونیم میلیون تن به میزان این تولیدات افزوده می شود.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل با بیان اینکه سرمایه گذاری های عظیمی در حوزه آب و خاک استان انجام شده گفت: طرح آبیاری مدرن پایاب سد خداآفرین در دشت مغان به دستور مقام معظم رهبری از محل صندوق ذخیره ملی با ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است که در صورت اتمام ۴۵هزار هکتار اراضی پایاب این سد زیر کشت آبی می رود.

بهنام جو با بیان اینکه اجرای ۶۵طرح سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی نیازمند حمایت کمیسیون کشاورزی مجلس است، افزود: این طرح ها اعم از توسعه صنایع تبدیلی، بسته بندی محصولات کشاورزی و واحدهای صنایع تبدیلی است.

وی ادامه داد: ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی در شمال استان و پیشگیری از خام فروشی محصولات از اهداف کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر به استان اردبیل است.

او تصریح کرد: استان اردبیل با دارا بودن بیش از ۳۸۰کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان محل مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی به کسورهای اسیای میانه و روسیه است.

وی همچنین از ایجاد بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در شمال استان خبر داد و افزود: این شهرک در شهرستان پارس آباد مغان به مساحت۱۶۰۰هکتار ایجاد می شودکه بیش از ۵۰۰ هکتار آن به بخش خصوصی واگذار شده است و بر اساس هدف گذاری های سازمان جهاد کشاورزی در سال جهش تولید،۳۵۰ هکتار گلخانه برای سال زراعی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ احداث می شود.

در این جلسه علی نیکزاد نایب رییس مجلس، سیدکاظم موسوی رییس مجمع نمایندگان استان ، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل در مجلس و عباس جهانگیرزاده نماینده مردم پارس اباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی نیز مشکلات ابی، خاکی و نهاده های دامی موجود در حوزه کشاورزی استان را مطرح کردند و خواستار توجه ویژه حمایتی مجلس از این حوزه شدند.در پایان نیز سید جواد ساداتی نژاد رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی نیز این سفر را پربرکت برای استان اردبیل اعلام کرد و برای پیگیری طرح های حمایتی از کشاورزان قول مساعد داد.

گفتنی است اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی محلس یازدهم به همراه معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیروبه مدت سه روز جهت بررسی و بازدید از پروژه های نیمه تمام حوزه کشاورزی و ظرفیت های این بخش صبح ظهر امروز وارد فرودگاه اردبیل شدند و بعد از برگزاری یک جلسه فشرده اردبیل را به مقصد پارس آباد مغان ترک کردند.

 ١٨:١٠ - پنج شنبه ١٥ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٩٣٥    /    تعداد نمایش : ٦٩کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩