سال نود و نه «سال جهش تولید»
بخشداریها

سایتهای مفید

راهنمای 118

روزنامه ها

سایتهای خبری

 

اخبار مهم
 • شهروندان در صفهای نانوایی فاصله را رعایت کنند
  شهروندان در صفهای نانوایی فاصله را رعایت کنند خطر کرونا جدی است فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدیدی که از بازار و فعالیت صنوف سطح شهر داشت با مراجعه به یکی از نانوایی ها از شهروندان که در صف نانوایی فاصله اجتماعی لازم را رعایت نکرده بودند خواست تا موضوع را جدی بگیرند

 • ۳۷ هزار نفر از شهروندان پارس آباد در طرح سردار سلیمانی غربالگری کوید ۱۹ شدند
  ۳۷ هزار نفر از شهروندان پارس آباد در طرح سردار سلیمانی غربالگری کوید ۱۹ شدند ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در بازدید از طرح پایش تحت عنوان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که توسط بسیجیان در محلات و با مراجعه به درب منازل و خود اظهاری انجام می گردد از غربالگری سی و هفت هزار نفر از جمعیت پارس آباد طی چند روز اخیر از آغاز این طرح خبر داد امامی افزود ۷۲۰ تیم دونفره بسیجی برای اجرای این طرح سازماندهی شده است

 • پلمپ قلیان سراهای زیر زمینی در شهرستان پارس آباد کلید خورد
  پلمپ قلیان سراهای زیر زمینی در شهرستان پارس آباد کلید خورد فرماندار شهرستان پارس آباد از شناسایی ۴۳ محل سرو قلیان در شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت این قلیانسراها به صورت پنهانی و بدون مجوز صنفی در واحدهای تجاری متروکه و زیر زمین ها و خانه ها به فعالیت می پرداختند.

 • ۴۳ تیم محله محور نظارت بر پروتکل های بهداشتی با محوریت بسیج آغاز به کار کرد
  ۴۳ تیم محله محور نظارت بر پروتکل های بهداشتی با محوریت بسیج آغاز به کار کرد امامی فرماندار پارس آباد در جلسه قرارگاه فرماندهی عملیات مدیریت کرونا در شهرستان که با حضور فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج پارس آباد و تعدادی از معتمدین و مسئولین بهداشت و درمان برگزار شد از آغاز به کار ۴۳ تیم محله محور خبر داد

 • انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد به عنوان انجمن برتر و تلاش گر در عرصه کتابخوانی انتخاب شد
  انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد به عنوان انجمن برتر و تلاش گر در عرصه کتابخوانی انتخاب شد نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل از مهندس ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد به عنوان فرماندار و رئیس انجمن برتر و تلاش گر عرصه کتابخوانی با اهدای لوح تقدیر قدردانی کردند.

اخبار > شبکه پایاب سد خداآفرین درآمد هر هکتار را ۱۵ برابر افزایش داد


  چاپ        ارسال به دوست

ظرفیتهای منطقه مغان امنیت غذایی و تولید بذر کشور را تضمین می کند.

شبکه پایاب سد خداآفرین درآمد هر هکتار را ۱۵ برابر افزایش داد

ظرفیتهای  منطقه مغان امنیت غذایی و تولید بذر کشور را تضمین می کند.

شبکه پایاب سد خداآفرین درآمد هر هکتار را ۱۵ برابر افزایش داد

استاندار اردبیل گفت: اجرای شبکه پایاب سد خداآفرین از جمله اقدامات مهم دولت در منطقه است که درآمد هر هکتار از اراضی را تا ۱۵ برابر افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در نشست با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست تصریح کرد: این طرح با تبدیل اراضی دیم به آبی درآمد هر هکتار را افزایش داده و اقتصاد و اشتغال را توسعه و پایدارکرده است.

وی تدوین الگوی کشت ویژه منطقه مغان ، حمایت از سرمایه گذاری در گلخانه ها و استقرار مرکز تحقیقات گلخانه ای و همراهی لازم برای تامین منابع اعتباری برای تکمیل پروژه پایاب سد خدا آفرین را ضروری دانست.

وی افزود: همچنین مرمت و بهسازی شبکه آبیاری مغان و لایروبی سد میل مغان ، جذب تسهیلات لازم و تامین زیرساخت های آب و برق و گاز ، ارتقای محورهای مواصلاتی و پیگیری پایانه ویژه و بار انداز ریلی برای تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از دیگر اقداماتی است که برنامه ریزی های لازم برای اجرای آن انجام می شود.

وی با بیان اینکه سفر کمیسیون کشاورزی اتفاق مهمی برای استان بود، افزود: اطمینان داریم این سفر کمک خواهد کرد تا قدم های بزرگی در کشاورزی استان و کشور برداشته شود.

استاندار اردبیل با اشاره به جمع بندی بودجه سال ۱۴۰۰، این سفر را ظرفیتی برای اعمال نیازمندی های اعتباری در حوزه کشاورزی و آب و خاک در مصوبه بودجه سال آتی دانست.

وی نبود معاونت بهره برداری در وزارت جهاد را عاملی در کندی پیشبرد برنامه های پایاب سد خداآفرین دانست و گفت: وزارت جهاد بایستی پس از واگذاری ها نسبت به حل مشکل نرم افزاری و هدایت و مراقبت مداوم کشاورزان اعمال سیاست کند.

بهنام جو گفت: در ادامه این جلسه، جلسه دیگری در تهران با وزارتخانه‌های مربوطه و اعضای کمیسیون برای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه‌های این جلسه خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون کشاورزی و آب و منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی نیز گفت: 

امروز که پس از سه روز سفر به استان ظرفیت های بی نظیر دشت مغان مغان را بازدید کردیم هیچ خسته گی نداریم و بر ما مشهود شد که چرا این منطقه برای کشور بسیار با اهمیت است.

سید جواد ساداتی نژاد افزود: ظرفیتهای عظیمی به واسطه نعمات الهی و پروژه های اجرایی در منطقه ایجاد شده که زمینه اشتغال گسترده و جهش تولید را فرآهم می سازد.

وی ادامه داد: در تدوین برنامه توسعه هفتم کشور باید مبانی قانونی لازم را برای حل مشکلات احصا شده در جهت توسعه کشاورزی و صنایع تبدیلی کشاورزی را پیش بینی کنیم.

او تاکید کرد: ظرفیتهای این منطقه امنیت غذایی و تولید بذر کشور را تضمین می کند.

 


٠٩:٠٧ - جمعه ١٦ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٩٣٧    /    تعداد نمایش : ٨٣کانال تلگرام

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
پیوندها

 

خبرگزاری ها

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩