شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
اخبار > باید به بانیان اشتغال و سرمایه گذاری مدال افتخار بدهیم


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان پارس آباد

باید به بانیان اشتغال و سرمایه گذاری مدال افتخار بدهیم

جلسه کارگروه  اشتغال و سرمایه گذاری به منظور بررسی مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران و کارآفرینان در سالن اجتماعات فرمانداری پارس آباد با حضور فرماندار و مدیران و مسئولان ادارات و نهادها برگزار شد.

فرماندار شهرستان پارس آباد در این جلسه با بیان اینکه باید به بانیان اشتغال و سرمایه گذاری مدال افتخار بدهیم و دست آنان را در جهت ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بفشاریم،افزود: در این برهه از زمان که دولت با محدودیت منابع و اشتغال مواجه است و روز به روز به تعداد بیکاران افزوده میشود،ایجاد اشتغال از جانب یک سرمایه گذار و کاستن از بار دولت کاری بس ارزشمند و قابل تقدیر است.

دکتر صمدی با اشاره بر اینکه رونق اقتصادی و اشتغال مولد و پایدار در سایه جذب سرمایه گذار و حمایت از آنان است،افزود:باید از تمامی ظرفیت های قانونی در راستای اشتغال مولد بهره مند شد.

 

دکتر صمدی با اشاره به اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی در ۲۴ بند توسط مقام معظم رهبری  ابلاغ شده است،تصریح کرد:ارزش و اهمیت اقتصاد مقاومتی تا آنجایی مشخص میشود که سالهاست نامگذاری سالانه با مزین به اقتصادی مقاومتی میشود و تنها پسوند و پیشوند آن تغییر میکند لذا این واقعیت التزام ما در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی حتی فراتر از قانون ملزم میکند چرا که در مواردی حکم حکومتی رهبری فراتر از قوانین کشور است.

 

رئیس دستگاه اجرایی شهرستان با بیان این سخن افزود:سرمایه گذار مانند آب روانی است که اگر مانعی پیش پای وی قرار گیرد به ناچار مسیر خود را تغییر داده و از مسیرهای سهل العبور میگذرد که این نیز به زیان شهرستان و استان است و چنین رویکردی منطقه را با رکود و بحران مواجه میسازد و به اضمحلال میکشاند.

 

رئیس شورای اداری شهرستان پارس آباد موفقیت مدیران و مسئولان دولت را در تحقق و جذب سرمایه گذار و خروج شهرستان از وضعیت رکود و بیکاری مزمن دانست و افزود:مدیران زمانی میتوانند از عملکرد مثبت خود تمجید کنند که در پایان سال چندین طرح و پروژه توسط سرمایه گذاران به اجرا گداشته شود،نه اینکه اندک سرمایه گذاری هم که به منطقه رجوع می کند،مایوس کرده و از تصمیمشان منصرف نماییم .

فرماندار پارس اباد از تخصیص وجوه اداره شده نقدی به مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای طرحهای تولیدی و اشتغال مولد سخن گفت و گفت:باید سرمایه گذاران را به سمت استفاده بهینه از این سرمایه در جهت تولید اشتغال و سرمایه گذاری حمایت کرد تا این وجوه که مختص کمک های فنی اعتباری است به بخش های دیگر عودت داده نشود و این بهترین فرصت برای سرمایه گذاری و اشتغال مولد در استان اردبیل به عنوان پایلوت پوشاک است تا سرمایه گذاران و کارآفرینان شهرستان در این حوزه سرمایه گذاری کرده از آن به نحو احسن برخوردار شوند.

 

در این جلسه که تعدادی از کارآفرینان و سرمایه گذاران شهرستان نیز حضور داشتند،به ارائه مسائل و مشکلات خود در خصوص حوزه سرمایه گذاری خصوصا صنایع غذایی و حوزه پرورش ماهی و مجتمع خدماتی رفاهی پرداختند که دستورات لازم در راستای رفع موانع و مشکلات آنان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری توسط فرماندار صادر گردید.


١٢:٢٥ - پنج شنبه ١١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٧٣٣آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1226188
 بازدید امروز : 121
 کل بازدید : 3228856
 بازدیدکنندگان آنلاين : 20
 زمان بازدید : 0/3594
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved