شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
اخبار > تاکید رئیس جمهور : استان اردبیل باید درجایگاه و شانی که مردم استان آن را در طول تاریخ مشخص کرده اند قرار بگیرد


  چاپ        ارسال به دوست

سفر وزير كشور به استان و شرکت در آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل

تاکید رئیس جمهور : استان اردبیل باید درجایگاه و شانی که مردم استان آن را در طول تاریخ مشخص کرده اند قرار بگیرد

وزير كشور در آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل:

 استانداران باید برنامه های دولت را قبول داشته باشند/ از آزادی های قانونی حمایت می کنیم/ اقتصاد مقاومتی اولویت اول کشور است

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل طی سخنانی اظهار داشت: در استان اردبیل نیز در دولت یازدهم شاهد وحدت انسجام مسئولان برای پیشبرد امور استان بودیم و ان شاء الله این وحدت و یکپارچگی ادامه یابد.

🔷 وی در ادامه افزود: تاکید رئیس جمهور این بوده که استان و مردم اردبیل همواره حق بزرگی در ایران داشته و دارند و باید در جایگاه و شانی که مردم استان آن را در طول تاریخ مشخص کرده اند قرار بگیرد و دولت نیز برای تحقق این امر تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.

وزیر کشور تاکید کرد: توقع دولت از نماینده ولی فقیه در استان این است که حمایت خود را از مدیران و مسئولان همچون گذشته داشته باشد.

🔶 دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه بهنام جو استاندار جدید اردبیل سابقه 7 سال خدمت را در این استان به عنوان معاون عمرانی داشته است گفت: خوشبختانه در انتخاب ایشان نیز اجماع بسیار خوبی حاصل شد البته معتقدیم که باید در انتخاب استاندار بنا به تاکید رئیس جمهور هماهنگی های لازم را داشته باشیم هرچند بنده به عنوان وزیر کشور وظیفه قانونی نسبت به انجام این کار ندارم اما این کار را با هرگونه سختی که دارد انجام می دهیم تا امور استان ها در یک فضای همکاری، همدلی، تفاهم و تعامل پیش برود.

🔷 وی با تاکید بر اینکه انتخاب استانداران اقدامی سخت و دشوار است اضافه کرد: حدود 600 رزومه از افراد مختلف داده شده که هر یک برای تصدی گری استانداری اعلام آمادگی کرده اند، این موضوع نیز نشان دهنده کار سخت انتخاب یک استاندار برای استان ها است.

🔶وزیر کشور افزود: آقای رئیس جمهور هم تاکید دارند که این هماهنگی هایی در انتخاب استانداران وجود دارد در ادامه کار و در پیش برد امور حفظ و تقویت شود.

🔷دکتر رحمانی فضلی بیان کرد: ما شرایطی برای تعیین استانداران داریم که به هیچ وجه از آن کوتاه نمی آییم.

🔶وی اظهار داشت: استانداران باید دارای تجربه باشند همچنین باید برنامه های دولت را قبول داشته و از قدرت تعامل و هماهنگی برخوردار باشند.

🔷وزیر کشور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را اولویت اول کشور می دانیم و این خواست رهبری بوده و دولت نیز خود را به اجرای آن پایبند می داند گفت: دولت مصر است بحث اقتصاد مقاومتی به یک جایگاه مناسبی برساند لذا اقتصاد مقاومتی فرصتی تاریخی در بعد اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی و غیره است.

🔶دکتر رحمانی فضلی ادامه داد: در عرصه بین المللی نیز دشمنان بهانه تراشی هایی می کنند و همواره با اهرم تحریم اقتصادی قصد دارند بر ملت ما فشار وارد کنند لذا باید با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی این مسئله را برای همیشه حل کنیم از سوی دیگر اقتصاد نفتی نشان داد که این قدرت را ندارد چون وابستگی کشور را زیاد می کند.

🔷وی با بیا اینکه که محور اول اقتصاد مقاومتی مردم هستند و باید آن را در همه بخش های اقتصاد مقاومتی سهیم بدانیم گفت: مردم بدانند دوره حاکمیت اقتصاد نفتی تمام شده است و با این درآمد های حاصل از فروش نفت و تنها بودجه عمومی جوابگوی تحقق رشد 8 درصدی نیست.

🔶وزیر کشور تصریح کرد: رشد 8 درصدی ای که در برنامه آمده و دولت نیز مکلف است آن را انجام دهد با این اعداد و ارقام های فعلی امکان پذیر نیست مگر اینکه به مردم رجوع کرده و آنها را دعوت به مشارکت کنیم همچنین باید از سرمایه بخش خصوصی ، خارجی، منابع بانک ها و غیره استفاده کنیم.

🔷دکتر رحمانی فضلی با اشاره تلاش های انجام شده در استان اردبیل نسبت به کاهش نرخ بیکاری اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های موجود در این استان رقم بیکاری جوانان نباید بیش از 30 هزار نفر باشد و استاندار باید نسبت به رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال اقدامات جدی صورت دهد.

🔶وی با بیان اینکه دولت مصر است آسیب های اجتماعی را رفع کند گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی تنها با اقدامات سلبی امکان پذیر نیست بلکه باید اقدامات ایجابی انجام دهیم و در فضای جامعه نیز شور و نشاط، افزایش مشارکت جوانان و غیره ایجاد کنیم.

🔷وزیر کشور تاکید کرد: ایجاد نشاط سیاسی، تقویت مشارکت مردم صیانت و تقویت آزادی های قانونی، برگزاری انتخابات با شکوه و تعمیق بینش سیاسی و تقویت گروه ها و احزاب و کمک گرفتن از مردم در عرصه سیاست داخلی از اقدامات مهم دولت یازدهم بوده که باید در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد.

🔶دکتر رحمانی فضلی افزود: احزاب و گروه های سیاسی آزادانه در حال فعالیت هستند و این روند نیز در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت.


١٣:٢٩ - پنج شنبه ١١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٧٤٤آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1226220
 بازدید امروز : 195
 کل بازدید : 3228930
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2188
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved