شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٦
سال نود و شش «سال اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»
اخبار > فرماندار پارس آباد گفت: پیش بینی می شود 36 هزار تن محصول سیر از این اراضی برداشت شود.


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید فرماندار شهرستان پارس آباد از اراضی کشت سیر در شهرستان

فرماندار پارس آباد گفت: پیش بینی می شود 36 هزار تن محصول سیر از این اراضی برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما اردبیل/ دکتر اکبر صمدی فرماندار شهرستان  پارس آباد  در بازدید از مزارع کشت سیر شهرستان گفت: پیش بینی می شود 36 هزار تن محصول سیر از این اراضی برداشت شود.

دکترصمدی با بیان اینکه محصول سیر پرسودترین محصول کشاورزی منطقه است، افزود: در شهرستان پارس آباد از هر هکتار به روش سنتی 30 تن سیر خشک برداشت می شود که اگر به صورت مکانیزه کشت شود امکان برداشت 40 تا 45 تن نیز وجود دارد.

فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: کشت و برداشت سیر در شهرستان پارس آباد باعث اشتغالزایی فصلی شده و زمینه اشتغال حتی کارگرانی از سایر استانها نیز برای برداشت این محصول را فراهم کرده  وی در ادامه به ضرورت سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی تاکید کرده گفت باید برنامه ریزی  و پیگیری شود سرمایه گذاران  در خصوص انبارهای ذخیره سازی و کارگاههای فرآوری صنعتی و بسته بندی ورود نمایند تا  ضمن جلوگیری از خروج محصولات منطقه به صورت خام فروشی جهت فرآوری به استانهای زمینه ایجاد ارزش افزوده و اشتغال بیشتر در شهرستان فراهم شود.

دکتر صمدی با اشاره به اینکه در این شهرستان 69 هزار هکتار زمین زراعی وجود دارد افزود: کشت  محصول سیر از شهریور ماه شروع و تا اواسط آبان ادامه می یابد و  برداشت این محصول نیز از اردیبهشت آغاز می شود./                       https://t.me/c_mogan


٠٩:٥٦ - سه شنبه ١٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٥٣٣    /    تعداد نمایش : ٥١٧آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1096766
 بازدید امروز : 258
 کل بازدید : 2863460
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/2344
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved