شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
اخبار > فرماندار پارس آباد بر تخصیص حق‌آبه و منابع آبی متناسب با کلاس خاک و حاصلخیزی آن تاکید کرد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه حفاظت از منابع، مجاری و تأسیسات آبی مغان

فرماندار پارس آباد بر تخصیص حق‌آبه و منابع آبی متناسب با کلاس خاک و حاصلخیزی آن تاکید کرد

دکتر اکبر صمدی در جلسه حفاظت از منابع، مجاری و تأسیسات آبی مغان در سالن اجتماعات فرمانداری، با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع و مجاری و تأسیسات آبی مغان، اظهار کرد: در تخصیص حق‌آبه و منابع آبی باید حاصلخیزی خاک را در نظر گرفت تا از منبع محدود آبی منافع بیشتری تأمین شود.

 

فرماندار و رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان پارس آباد خواستار پیگیری مطالبات حق‌آبه این شهرستان از طریق مجاری قانونی شد و افزود: با جنجال و تشویش اذهان عمومی نمی‌توان کاری را  پیش برد بلکه از طریق مسؤولان و مجاری قانونی بهتر می‌توان به نتیجه رسید.

 

فرماندار پارس‌آباد ضمن تاکید به اینکه وظیفه هر یک از مسؤولان است که در جلسات شرکت کرده و نسبت به حوزه کاری خود پاسخگو باشند افزود امور آب مغان نسبت به تکمیل کانال خیابان ستارخان که حوادث رانندگی زیادی را در آن شاهد بودیم اهتمام ویژه داشته و از شهرداری پارس آباد نیز خواست کانال‌ها و جوی آب برخی محلات پارس‌آباد را که دچار آبگرفتگی می‌شوند، هر چه سریع‌تر تکمیل یا بازسازی کنند.

 

 

 در این جلسه منصور قهرمانی مدیر امور  منابع آب مغان و دبیر کارگروه ضمن ارائه گزارشی از مصوبات گذشته و عملکرد کارگروه در حوزه حفاظت از آب و تاسیساتی آبی گفت: سال گذشته میزان آب پشت سد ارس 430 میلیون متر‌مکعب بود که امسال حدود 23درصد کاهش داشته است و سد خداآفرین نیز با 428 میلیون مترمکعب در سال گذشته، 33 درصد کاهش را در سال‌جاری نشان می‌دهد.

 

شبکه پایاب سد خداآفرین یکی از مگا پروژه‌های استان است که با تبدیل 62 هزارهکتار از اراضی دیم به آبی در شمال استان تحول قابل توجهی به دنبال داشته و میزان تولید محصولات کشاورزی را تا 1.5میلیون تن افزایش می‌دهد.


١٠:٤١ - يکشنبه ٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٦٦٨    /    تعداد نمایش : ٧٢٢آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1226197
 بازدید امروز : 144
 کل بازدید : 3228879
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/2344
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved