شنبه ٢٨ مهر ١٣٩٧
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
اخبار > فرماندار پارس آباد برهمکاری فنی و حرفه ای با واحد رشد پارک علم و فناوری در جهت ایجاد واحدهای دانش بیان تاکید کرد


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مدیرکل فنی و حرفه ای استان اردبیل با فرماندار شهرستان پارس آباد

فرماندار پارس آباد برهمکاری فنی و حرفه ای با واحد رشد پارک علم و فناوری در جهت ایجاد واحدهای دانش بیان تاکید کرد

فرماندار پارس آباد در نشست با   مدیرکل فنی و حرفه ای استان اردبیل ضمن اشاره به تاثیر مطالعات مکانیابی اولیه مراکز بر موفقیت آن طرح ها و پروژه ها افزود علت عدم استفاده بهینه و مطلوب از امکانات آموزشی مراکز فنی و حرفه ای مکان یابی غیر کارشناسی آنها بوده و بر همکاری فنی و حرفه ای با واحد رشد پارک علم و فناوری در جهت ایجاد واحدهای دانش بیان نیز تاکید کرد و افزود پیگیری ها برای اسقرار مرکز رشد پارک علم و فناوری در زمین مرکز فنی وحرفه تخصصی کشاورزی واقع در سربند که به صورت راکد مانده بود در حال انجام است .

 فرماندار شهرستان پارس‌آباد مغان نیز با بیان اینکه مسافت مراکز فنی و حرفه ای نسبت به کاراموزان نقش بسیار مهمی در استقبال از آموزشهای فنی وحرفه دارد از پیش بینی مبلغ یک میلیارد تومان به احداث ساختمان مرکز فنی و حرفه‌ای پارس آباد از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای  برای حل مشکل کارآموزان خبر داد.

دکتر اکبر صمدی با بیان این که شهرستان پارس‌آباد بیشترین رشد آمار جمعیتی را در بین شهرستان‌های استان دارد گفت: از این رو ارائه خدمات به شهروندان در حوزه‌های مختلف باید در خور شأن همشهریان باشد.

وی بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید در تمامی رسته‌های صنفی، مشاغل آزاد و اداری انجام شود تا جامعه‌ای پویا و با درایت برای پیشرفت به جلو شکل بگیرد.

فرماندار پارس‌آباد با بیان اینکه مرکز فنی و حرفه‌ای نقش خوبی در حرفه‌آموزی اقشار مختلف مردم ایفا می‌کند، تصریح کرد: با توجه به نیروهای متخصص مرکز یاد شده تعداد کارگاه‌ها و حرفه‌آموز ها باید بیش از فعالیت فعلی باشد.

محمد پورقلی مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل  در این نشست اظهار داشت: امسال  آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل 3 میلیون نفر ساعت معادل 30 هزار  نفر  دوره آموزش‌های مهارتی در بخش دولتی انجام شده که با در نظر گرفتن تعهد این اداره کل  تاکنون این تحقق حداکثر محقق شده است. 

وی در ادامه افزود: این آموزش‌ها در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای دولتی، صنایع، سیار و نیز 200 آموزشگاه آزاد فعال در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی به متقاضیان ارائه شده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل  گفت: سالانه بیش از 2 هزار نفر در 6 بخش آموزش ثابت، روستاییان، عشایری، سکونتگاه‌های غیررسمی، صنایع و اصناف آموزش‌های مهارتی در شهرستان  پارس‌آباد آموزش می‌بینند.

 وی با اعلام این که سالانه  هزاران نفر افراد بیکار و جویای کار از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای شهرستان پارس‌آباد مغان  بهره‌مند می‌شوند ، بیان کرد: به دلیل این که مرکز ثابت در جاهای دور دست به صرفه نیست و به همین منظور اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل در نقاط محروم در قالب آموزش روستائیان که به عنوان آموزش در مناطق روستایی برگزار و خدمات آموزشی ارائه کرده است.


١٦:٥٣ - دوشنبه ٦ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٦٨آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1226185
 بازدید امروز : 115
 کل بازدید : 3228850
 بازدیدکنندگان آنلاين : 17
 زمان بازدید : 0/2031
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved