سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
اخبار > کار تیمی خوبی در حال انجام است اما باید راه دسترسی و نظام بهره بردادی نیز به موازات مورد توجه ویژه قرار گیرد.


  چاپ        ارسال به دوست

مهندس بهنام جو استاندار اردبیل در اولین سفر خود به شهرستان پارس آباد از پروژه پایاب سد خداآفرین بازدید کرد

کار تیمی خوبی در حال انجام است اما باید راه دسترسی و نظام بهره بردادی نیز به موازات مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مهندس اکبر بهنام جو در سفر به شهرستان پارس آباد وبازدید از پروژه پایاب سد خداآفرین گفت کار تیمی خوبی در حال انجام است اما باید  زیر ساختهای سرمایه گذاری و استقرار صنایع تبدیلی همچون راه دسترسی  و برق رسانی و نظام بهره بردادی نیز به موازات مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مهندس اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل در جریان بازدید از پروژه پایاب سدخداآفرین که به همراه فرماندار و جمعی از  مدیران کل و مسؤولان استانی و شهرستانی صورت گرفت،ضمن اشاره به گریز از بخشی نگری و توجه به کار تیمی در اولویت قرار گیرد گفتند: برای مهار آب‌های مرزی و رونق اقتصادی منطقه، اجرای پایاب سد خداآفرین با برداشت 1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته که در حال انجام است.

استاندار اردبیل با بیان اینکه رسانه‌ها باید نقش اساسی در این پروژه بزرگ داشته باشند، افزود: رسانه‌ها می‌توانند با پوشش این حرکت بزرگ روحیه نشاط و امید را به مردم انتقال دهند. وی در ادامه ضمن تأکید بر پیگیری اجرای این طرح تا مرحله نهایی، تصریح کرد: یک ماه دیگر از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه قرار خواهیم گرفت.

مهندس بهنام‌جو از مسؤولان اجرای این پروژه خواست راه دسترسی و برق رسانی  و نظام بهره برداری نیز در اولویت کاری خود قرار دهند، چرا که برای ایجاد صنایع تبدیلی در آینده از ضروریات خواهد بود.

وی بحث شیلات و استفاده از   ظرفیت آب‌های منطقه و زمینهای درجه 3 برای توسعه اشتغال را امری مهم دانست و تأکید کرد: یک سری از اراضی به عنوان الگو و پیشرو باید ایجاد و تعریف شود تا با استفاده از توانمندی‌ تولیدی و اقتصادی و تجاری  در منطقه گام‌های مؤثری در ترویج الگوی بهینه برداشته شود.

در این بازدید، فرماندار شهرستان پارس‌آباد نیز ضمن تقدیر از عوامل اجرایی پروژه اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر با پایان این پروژه شاهد توسعه، رشد و شکوفایی اقتصادی و اشتغال مولد در منطقه باشیم.

وی افزود: از هم اکنون باید برای زیر ساخت‌ها و حمل و نقل ،صنایع تبدیلی و تکمیلی  به فکر باشیم چرا که با پایان پروژه، تولیدات حدود یک و نیم میلیون تن افزایش خواهد یافت.

دکتر اکبر صمدی در ادامه با اشاره به اینکه  نظام بهره‌برداری یک سری مسائل اجتماعی دارد که باید به طور جدی به فکر این موضوع باشیم و با حضور مستمر و میدانی مسائل و شرایط اجتماعی هر منطقه لحاظ شود.

استاندار در این بازدید از نزدیک با عشایر این منطقه دیدار و در جریان مشکلاتشان قرار گرفت و بر پیگیری و حل مشکلات آنان قول مساعد داد.


١٧:٥٦ - دوشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٦٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٢٨آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1237786
 بازدید امروز : 463
 کل بازدید : 3264213
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved