سه شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٧
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
اخبار > بزرگترین پروژه های سنتر در خاورمیانه و جهان در اراضی پایاب سد خداآفرین و شهرستان پارس آباد در حال اجراست.


  چاپ        ارسال به دوست

ان شاء الله تا پایان نیمه اول سال آینده بتوانیم پروژه را به اتمام برسانیم و به بهره برداران تحویل دهیم.

بزرگترین پروژه های سنتر در خاورمیانه و جهان در اراضی پایاب سد خداآفرین و شهرستان پارس آباد در حال اجراست.

مهندس علی مراد اکبری معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی عصر امروز در سفر به شهر مرزی اصلاندوز مغان از شبکه پایاب سد خداآفرین و مراحل نصب سنتر پیوب در ناحیه عمرانی یک شرق دره رود اصلاندوز بازدید کرد.در این بازدید معاون امور عمرانی استانداری اردبیل،فرماندار شهرستان پاس آباد،مدیر کل جهاد کشاورزی استان اردبیل،رییس جهاد کشاورزی شهرستان پارس آباد،بخشدار اصلاندوز و جمعی از مسئولان و مجریان پایاب سد خداآفرین نیز حضور داشتند.

مهندس اکبری معاون وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از طرحها با تاکید بر ضرورت تسریع عملیات نصب سنتر برای اتمام عملیات سنتر گذاری در سریعترین زمان ممکن قول مساعد داد.مهندس علی مراد اکبری معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در ادامه  بازدید از پروژه پایاب سدخداآفرین در ناحیه عمرانی اصلاندوز  شهرستان پارس آباد با بیان اینکه حدود 37 هزار هکتار پروژه پایاب خداآفرین در استان اردبیل در عرصه اجرایی وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته افزود: مجموع حدود 42 هزار و 500 هکتار در کل استان تحت اجرای شبکه های آبیاری مدرن است.

وی در ادامه افزود:خوشبختانه کل این شبکه بصورت سنترپیود ، سیستمهای کلاسیک و سیستمهای میکرو که در نوع خودش در کشور بی نظیر بوده و یکی از بزرگترین پروژه های سنتر در خاورمیانه و شاید در جهان هست.معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه حدود 1400 دستگاه سنتر برای آبیاری حدود 43 هزار هکتار از اراضی منطقه نصب خواهد شد گفت:میزان اعتباری که برای این پروژه پیش بینی شده حدود یک هزار و 300 میلیارد تومان است که از این میزان حدود 450 میلیارد تومان هزینه شده،پروژه در حال اجراست و 37 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 

ان شاء الله تا پایان نیمه اول سال آینده بتوانیم پروژه را به اتمام برسانیم و به بهره برداران تحویل دهیم.

 اکبری با اشاره به اتمام و بهره برداری این پروژه اظهار کرد:ان شاء الله تا پایان نیمه اول سال آینده بتوانیم پروژه را به اتمام برسانیم و به بهره برداران تحویل دهیم.وی در ادامه نخستین گام برای بهینه کردن منابع آب در منطقه را اجرای زیر ساخت های این پروژه دانست و گفت:افزایش کارایی مصرف آب و بهره وری آب سیاست دولت تدبیر و امید در بحث آب هست.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه پروژه های بزرگی از جمله آبیاری تحت فشار 300 هزار هکتار در دست اجرا در کشور داریم افزود:خوشبختانه امسال تاکنون 110 هزار هکتار انجام شده که 150 هزار هکتار نیز در حال انجام هست و اینها پروژه هایی هستند که دولت برای افزایش کارایی آب و مصرف بهینه آب در دست اجرا دارد.

مهندس اکبری اظهار امیدواری کرد که قطعا با اجرای زیر ساخت ها مخصوصا در منطقه مغان تحول عظیمی در بخش کشاورزی بوجود خواهد آمد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش چشم گیر محصولات تولیدی پس از بهره برداری از این پروژه عظیم بر ضرورت  عدم خام فروشی برای زنجیره تولید در منطقه تاکید کرد و افزود:پروسس کردن تولیدات کشاورزی با استفاده از صنایع تبدیلی،صنایع فرآوری و ایجاد ارزش افزوده تولید در منطقه مغان یکی از ضروریات است که باید انجام شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی،منطقه مغان را با توجه به اقلیم آب بسیار خوب و کیفیت منابع خاک یکی از مناطق بسیار حاصلخیز کشور عنوان کرد و گفت:ان شاء الله با کمک کشاورزان، بهره برداران و مدیران استانی این پروژه عظیم را به سرانجام مطلوب برسانیم.

در ادامه معاون وزیر کشاورزی،مسئولان و مجریان طرح پایاب سد خداآفرین از مراحل اجرای طرح در روستای خلیل لو بازدید و از همکاری و مشارکت اهالی با جهاد کشاورزی قدردانی کرد.

ساکنان و کشاورزان عمران آباد و خلیل لو نیز از عنایات ویژه دولت به کشاورزان و بهره برداران منطقه مغان تقدیر و تشکر کردند.


٠٩:٠٣ - يکشنبه ٣ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٨٥٤    /    تعداد نمایش : ١١٧٣آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1237776
 بازدید امروز : 435
 کل بازدید : 3264185
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2031
تمامی حقوق متعلق به این سایت برای استانداری اردبیل محفوظ می باشد.
Copyright © 2010 Ostandari Ardebil. All rights reserved