شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > قیمت نان افزایش نیافته و با افزایش دهنده گان قیمت به شدت برخورد خواهد شد


  چاپ        ارسال به دوست

کارگروه مدیریت ،هدایت و تصمیم گیری بر چگونگی اصلاح کیفیت گندم، آرد و نان شهرستان پارس آباد

قیمت نان افزایش نیافته و با افزایش دهنده گان قیمت به شدت برخورد خواهد شد

 نشست کارگروه مدیریت ،هدایت و تصمیم گیری بر چگونگی اصلاح کیفیت گندم، آرد و نان شهرستان پارس آباد امروز شنبه صبح با حضور محمدزاده ، معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و سایر دستگاهها و ارگانهای زیربط در سالن اجلاس فرمانداری شهرستان پارس آباد برگزار شد.

 

محمدزاده در این نشست کیفیت نان را یکی از مهمترین مولفه های کیفی در تولید نان بر شمرد و افزود: امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم و فناوری کیفیت نان باید پیش از هر چیزی مورد توجه قرار گیرد و نانوایانی که نان بی کیفیت تولید کرده و به مردم عرضه می نمایند،از چرخه تولید نان کنار گذاشته خواهند شد.

 

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری در بخش دیگری از سخنان خود به تعطیلی خودسرانه یا تعلیق پخت برخی از نانوایان بطور خودسر اشاره کرد و تصریح کرد: نانوایان باید طبق برنامه زمان بندی به تولید نان مبادرت نمایند و سهمیه روزانه را در تولید نان را رعایت نمایند تا خللی در تهیه و خرید نان برای شهروندان پیش نیاید.

 

وی به نانوایان بدون مجوز و پروانه تولید نیز هشدار داد و گفت: نانوایانی که بدون مجوزهای لازم از جمله مجوز بهداشت و سلامت ،مجوز نانوایی و پروانه کسب اقدام به تولید و عرضه نان می نمایند،در صورت مشاهده به مراجع ذی صلاح و قانونی معرفی شده و نانوایی آنان پلمپ خواهد شد.

 

او با بیان اینکه هیچگونه افزایشی تاکنون در قیمت نان بوجود نیامده است،ابراز داشت: افزایش قیمت نان بر اساس ابلاغ استانداری صورت می گیرد و نانوایانی که خودسرانه و بدون ابلاغ قانونی اقدام به افزایش قیمت نان چه بصورت آزاد و چه بصورت سهمیه نموده اند،در صورت گزارش برخورد قانونی و صریح با متخلفان انجام خواهد شد.

 

محمدزاده از بازرسی متوالی بازرسان به نانوایان سخن گفت و تاکید کرد: بازرسان باید بطور مداوم و متوالی به بازرسی بپردازند و در بازرسی های خود مواردی همچون رعایت وزن چونه،چگونگی حمل آرد،کیفیت نان و عدم استفاده از جوش شیرین در نانوایی ها را مد نظر قرار دهند تا شهروندان در تهیه نان دچار مشکل نشوند و از نان باکیفیت و سر وقت بهره مند شوند.

 

همچنین در این نشست بر دوگانه سوز بودن نانوایی ها به جهت عدم جلوگیری از تعطیلی نانوایی ها در شرایط بحرانی  احتمالی افت فشار گاز تاکید شد.

 


١٨:٠٣ - شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٤٩٩    /    تعداد نمایش : ٢١٨آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1361051
 بازدید امروز : 541
 کل بازدید : 3547085
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨