شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > دولت برای حمایت از اشتغالزایی در شهرستان پارس آباد بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده است


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید فرماندار شهرستان پارس آباد از طرح های سرمایه گذاری و تولیدی

دولت برای حمایت از اشتغالزایی در شهرستان پارس آباد بیش از 100 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده است

فرماندار شهرستان پارس آباد به همراه معاونت برنامه ریزی و توسعه، بخشدار اصلاندوز و سایر مدیران دستگاههای مربوطه امروز سه شنبه از واحد های صنعتی شهرستان پارس آباد بازدید بعمل آوردند.

 

در اولین فرصت فرماندار شهرستان پارس آباد از کارخانه پنبه پاک کنی حیدری که به اخیرا از رکود 13 ساله خارج شده ،بازدید کرد و گفت: این کارخانه با 6 میلیارد تومان سرمایه گذاری و 2 میلیارد تومان تسهیلات راه اندازی شده و برای 25 نفر بطور مستقیم و 150 نفر بطور غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

 

وی در ادامه بازدید از این کارخانه پنبه اظهار داشت: این کارخانه از سال 84  راکد مانده بود که پس از 13 سال بلاتکلیفی امسال با مساعدت دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده و 800 تن پنبه خریداری کرده است که 250 تن آن تبدیل به محلوج شده است.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد از ناحیه صنعتی شماره 2 پارس آباد نیز دیدن کرد و گفت: این ناحیه صنعتی در زمینی به مساحت 100 هکتار احداث شده است که 12 واحد صنعتی در این ناحیه مشغول فعالیت هستند و 2 واحد دیگر نیز درخواست فعالیت دریافت کرده اند.

 

کارتن سازی حافظ علی بابایی سومین طرح صنعتی بود که علایی از آن بازدید کرد و اظهار داشت: این تولیدی با ظرفیت 12 نفر اشتغالزایی بصورت مستقیم و 25 نفر بصورت غیر مستقیم داشته است که در حال تولید آزمایشی است و بزودی وارد چرخه تولید خواهد شد.

 

بازدید از دامداری آقای صدری که از وام اشتغال زایی بهره مند شده و توانسته دامداری خود را توسعه داده و ایجاد اشتغال نماید از دیگر بازدید های فرماندار پارس آباد در بخش اصلاندوز بود که  به دلیل کمبود نهاده های دامی در مزیقه بسر میبرد و با قول مساعد فرماندار برای پیگیری تهیه نهاده های دامی به این دامداری همراه بود.

 

دکتر علایی در ادامه برنامه بازدید امروز از تولیدی درب پیش ساخته منازل صادقی نیز دیدن کرد و افزود: این واحد با سرمایه گذاری بیش از 2 میلیاردی به بهره برداری رسیده و دارای 4 سالن و 1 واحد نمایشگاه است که سالانه 3000 درب در این واحد تولید و به دیگر کشورهای حاشیه خزر صادر میشود و با 11 و 35 نفر اشتغالزایی بصورت مستقیم و غیر مستقیم در ماه گذشته 250 عدد درب نیز به خارج از کشور صادر کرده است.

 

بازدید از مرکز آموزشی میراث فرهنگی و گردشگری بخش اصلاندوز در حوزه صنایع دستی و قالی بافی پایان بخش دیدار فرماندار در برنامه ویژه امروز بود: صدور کارت ورنی و قالی بافی برای 1300 نفر،برگزاری دوره آموزشی برای 120 نفر متقاضی،صدور 450 مجوز مشاغل خانگی،اعطای تسهیلات اشتغالزایی برای 222 نفر هر کدام به مبلغ 10 میلیون تومان در سال 97، واریز بیمه صنایع دستی برای 30 نفر و 55 نفر تسهیلات اعطایی در سال 96 از فعالیت های این مرکز آموزشی و تولیدی بود که در استان بعنوان واحد آموزشی برتر نیز شناخته شده است.

فرماندار شهرستان پارس آباد همچنین از اختصاص 100 میلیارد تومان تسهیلات 6 و4 درصد به مشاغل روستایی خبر داد و افزود: کمیته امداد امام خمینی (ره)استان بعنوان متولی جهت معرفی و اعطای این تسهیلات آماده پذیرش طرحهای متقاضیان برای رفع محرومیت و اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری با اولویت صنایع دستی و مشاغل خانگی می باشد.

 

 


٠٨:٥٦ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٥٢٤    /    تعداد نمایش : ٢٩١آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1361043
 بازدید امروز : 521
 کل بازدید : 3547065
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨