شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > معلولان شهرستان پارس آباد با اراده خود شان در عرصه مختلف ورزشی، علمی و حتی اقتصادی نشان داده اند که حتی موفقتر ازافارد غیر معلول می توانند باشند.


  چاپ        ارسال به دوست

نشست معلولان با فرماندار شهرستان پارس آباد به مناسبت روز جهانی معلولین

معلولان شهرستان پارس آباد با اراده خود شان در عرصه مختلف ورزشی، علمی و حتی اقتصادی نشان داده اند که حتی موفقتر ازافارد غیر معلول می توانند باشند.

فرماندار پارس آباد در جلسه نشست با معلولین به مناسبت روز جهانی معلولان بر مناسب سازی معابر و تشکیل تعاونی معلولین و استفاده از تسهیلات اشتغال فراگیر تاکید کردند.

 

مراسم روز جهانی معلولان با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد،رئیس اداره بهزیستی این شهرستان و جمعی از معلولان این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد در ابتدای این جلسه با بیان اینکه بیش از 7000 نفر از بهزیستی شهرستان پارس آباد خدمات دریافت مینمایند از افزایش میزان مستمری و یارانه پرداختی به معلولان خبر داد و گفت تا سالیان گذشته تنها 420 نفر از مستمری حمایتی بهزیستی استفاده مینمودند که طی سال گذشته تا به امروز این رقم به 2287 نفر رسیده است که حداقل از 516 هزار تومان مستمری برخوردار هستند.

 

دکتر علایی  به حمایت از حقوق معلولان این شهرستان  اشاره کرد و گفت : باید نگرش ها نسبت به جامعه معلولان تغییر یابد  ، معلولان وجانبازان ما هیچ نیازی به ترحم ندارند بلکه نیاز به تکریم دارند و ما باید تلاش کنیم این موضوع را فرهنگ سازی نموده و نسبت به نیازهای این جامعه حساس تر شد .

 

دکتر علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در نشست با معلولین با بیان اینکه هیچ شهروندی حق ندارد به معلولین به چشم شخص ناتوان نگاه کند زیرا که آنها با اراده خود شان در عرصه مختلف ورزشی، علمی و حتی اقتصادی  نشان داده اند که حتی موفقتر از ما هستند و افزود یکی از مهمترین دغدغه های جامعه معلولان اشتغال بکار و ، مناسب سازی اماکن عمومی و خیابانهای شهری، نگهداری، مراقبت، بیمه و سلامت، آموزش، آگاهسازی و تغییر نگرش همگانی به وضعیت آنان است و گزارشهای بدست آمده از افزایش سرعت و ارتقا خدمات حاکی است.

 

فرماندار پارس آباد همچنین به امر  مهم آموزش و پیشگیری از ابتلا کودکان به معلولیت اشاره کرد و گفت در راستای پیشگیری با اجرای طرح های غربالگری شنوایی بیش از 5000 نفر و غربالگری بینایی بیش از 13 هزار نفر و غرباگری ژنتیک بیش از 4000 نفر از سال گذشته تا کنون تحت بررسی قرار گرفته اند و کودکان در معرض خطر معلولیت به متخصصان ارجاع و از معلولیت احتمالی آنان جلوگیری شده.

 

در این مراسم تعدادی از معلولان مسائل و مشکلات جامعه معلولین را تشریح و با فرماندار پارس آباد در فضایی صمیمی درد ودل کرده و خواستار تصویب و اجرای قانون حمایت از معلولین شدند.

 

در پایان این مراسم تجلیل از معلولان برجسته علمی و فرهنگی و قرآنی و قهرمانان مسابقات کشوری و بین المللی شهرستان با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد انجام شد.


١٤:٢١ - پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٥٣٨    /    تعداد نمایش : ٢١٥آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1361072
 بازدید امروز : 592
 کل بازدید : 3547136
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1/7812
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨