سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > افزایش و توسعه آموزش دانش و مهارت و اجتماعی کردن پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد امروز از موثرترین مولفه های رهایی جامعه از آسیب های اجتماعی است.


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با محوریت کار آفرینی دانش بنیان ،مدیریت کسب و کار و توسعه خدمت جدید

افزایش و توسعه آموزش دانش و مهارت و اجتماعی کردن پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد امروز از موثرترین مولفه های رهایی جامعه از آسیب های اجتماعی است.

کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با محوریت کار آفرینی دانش بنیان ،مدیریت کسب و کار و توسعه خدمت جدید

 

افزایش و توسعه آموزش دانش و مهارت و اجتماعی کردن پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد امروز از موثرترین مولفه های رهایی جامعه از آسیب های اجتماعی است.

 

امروز صبح با حضور مهندس حاجی پور معاونت سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارس آباد و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل و مسئولین و اعضای کمیته پیشگیری از اعتباد شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار و گرمی و مشکین شهر کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد با محوریت کار آفرینی دانش بنیان ،مدیریت کسب و کار و توسعه خدمت جدید برگزار شد.

 

معاونت سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری پارس آباد با بیان اینکه افزایش و توسعه آموزش دانش و مهارت و اجتماعی کردن پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد،  امروز از موثرترین مولفه های رهایی جامعه از آسیب های اجتماعی است گفت انتقال این مهارتها به جامعه هدف و جلب مشارکت عمومی مردم و استفاده از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد هنری است که امروز به شدت آن نیازمندیم.

 

وی همچنین به کارآفرینی به عنوان عامل مهم جلوگیری از بیکاری و گرفتار شدن در دام اعتیاد اشاره کرد و گفت باید با استفاده از ظرفتهای مراکز رشد و پارکهای علم و فناوری و دانشگاهها و راه اندازی استارت آپ های فناورانه و نوآورانه باعث به حرکت در آوردن ایده های خلاقانه و تبدیل آنها به ایده های کار آفرینی و اشتغال مولد شده و از استعداد های و پتانسلهای محیطی و قابلیت منطقه ای موجود در شهرستان در زمینه های مرزی بودن و کشاورزی و صنایع تبدیلی بهره بیشتری برده شود.

 

بهنام بهشتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل نیز در این کارگاه از تحت درمان قرار گرفتن بیش از 16 هزار معتاد در استان خبر داد و گفت بیش از 64 هزار نفر به دلیل اعتیاد عضوی از خانواده در معرض آسیب های اجتماعی قرار گرفته اند که آموزش و توسعه مهارتهای کسب و کار در بین این جامعه هدف از اهداف این کارگاههای آموزشی می باشد.

 

وی همچنین از تکمیل زنجیره درمان اعتیاد در شهرستان پارس آباد با راه اندازی مرکز TC , و مرکز اقامتی ترک اعتیاد خبر داد و گفت متاسفانه سودجویان و دشمنان با بهره گیری از علوم روانشناسی و ابزار ها و توان مهندسی روز به روز نسبت به تولید محصولات و شیوه های نوین گسترش اعتیاد می پردازند و باید آموزشهای آگاهسازی و پیشگیرانه در این حوزه نیز بروز شده و مهارت نه گفتن به این مواد را در جامعه تقویت کرد.


١٥:٢٠ - يکشنبه ٢٣ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٢٨٩٣٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٨آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1352989
 بازدید امروز : 373
 کل بازدید : 3531242
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/2187
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠١ مرداد ١٣٩٨