چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
سال نود و نه «سال جهش تولید»
اخبار > ۱۰هکتار از گلخانه ۵۰ هکتاری برادران دهنوی به دستان استاندار اردبیل در پارس آباد افتتاح شد.


  چاپ        ارسال به دوست

سال ۱۴۰۰همه این ۱۵۰۰ هکتار گلخانه به واجدین شرایط واگذار و به بهره برداری می رسد

۱۰هکتار از گلخانه ۵۰ هکتاری برادران دهنوی به دستان استاندار اردبیل در پارس آباد افتتاح شد.

در جریان سفر یک روزه استاندار اردبیل به شهرستان پارس ۱۰هکتار از گلخانه ۵۰ هکتاری برادران دهنوی با سرماه گذاری بیش از 106 میلیارد ریال و یک باب مدرسه 6 کلاسه با اعتبار 20 میلیار ریالی و کارخانه تولید پنیر گوسفندی نیکان تجارت با سرمایه گذاری 78 میلیار ریالی و درمانگاه خاتم بسیجیان با اعتبار بیش از  52 میلیارد ریالی افتتاح شد.

استاندار اردبیل در سفر یک روزه خود به شهرستان پارس آباد گفت:۴۰۰هکتار از اراضی شهرک گلخانه ای پارس آباد واگذار شده ۱۵۰ هکتار در حال احداث است و ۲۵ هکتار در حال آماده سازی و ۲۰ هکتار قبلا افتتاح شده است.

اکبر بهنام جو افزود: تا سال ۱۴۰۰همه این ۱۵۰۰ هکتار به واجدین شرایط واگذار و به بهره برداری می رسد و یک میلیون تن با احتساب واگذاری پایاب سد خداآفرین به محصولات تولید کشاورزی و گلخانه ای افزوده می شود.

گفتنی است سازه های این گلخانه از اسپانیا وارد شده و اخرین متد سازه های سازگار در منطقه است. 

مدرسه ۶کلاسه امید دانش که از سال۹۶ کار احداث آن آغاز شده بود با اعتباری در زمینی ۸۰۰متر مربع با صرف هزینه ۲۳۰ میلیون تومان دیگر طرحی بود که امروز  هزینه با حضور استاندار اردبیل و امام جمعه پارس آباد مغان به بهره برداری رسید.

 این مدرسه از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل احداث  و برای آن بیش از 2 میلیار تومان هزینه شده است.

در مانگاه خاتم الانبیا سپاه نیز یکی از پروژه های شاخص شهرستان پارس آباد بود که با اعتبار بیش از 52 میلیارد در سه طبقه و با امکانات و تجهیزات پزشکی لازم به دستان استاندار اربیل افتتاح و به بهره برداری رسید.

استاندار اردبیل همچنین یکی از بزرگترین کارخانه های تولید پنیر گوسفندی شمالغرب کشور با ظرفیت تولید سالانه بیش از 1000 تن پنیر را با سرمایه گذاری بالغ بر 78 میلیارد ریال افتتاح و از مجوعه سرمایه گذاری های دیگر این شرکت در شهرک صنعتی پارس آباد بازدید کرد 

 


٠٨:٥٢ - جمعه ١٨ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٣٣١٣٣    /    تعداد نمایش : ١١٢آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1474351
 بازدید امروز : 252
 کل بازدید : 3819192
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/2031
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩