شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
اخبار > هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید


  چاپ        ارسال به دوست

بیش از 11 هزار نفر عضو 6 کتابخانه عمومی شهری و 3 کتابخانه عمومی روستایی و یک کتابخانه مشارکتی می باشند.

هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد

 

بیش از 11 هزار نفر عضو 6 کتابخانه عمومی شهری و 3 کتابخانه عمومی روستایی و یک کتابخانه مشارکتی می باشند.

 

هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید

 

با حضور فرماندار پارس آباد و سایر نهادهای عضو ،جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد ،روز چهار شنبه با محوریت برنامه ریزی و هماهنگی برای اجرای فعالیتهای در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برگزارشد.

 

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایان محرم و شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران وفادارشان ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی به عنوان زیر بنای توسعه در تمامی حوزه های سیاسی اجتماعی و اقتصادی ، توسعه و رشد منابع انسانی را مهمترین مولفه در توسعه همه جانبه عنوان کرد .

 

دکتر علایی در ادامه با بیان اینکه هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی سرمایه گزاری محسوب شده و در آینده نچندان دور منافع عمومی را محقق می نماید گفت هیچ جامعه ای توسعه نخواهد یافت مگر اینکه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اقشار جامعه نهادینه شود.

 

فرماندار شهرستان پارس آباد با بیان اینکه امروزه شبکه های اجتماعی و مجازی به عنوان رقیب بسیار بزرگ و گسترده ای برای کتاب بروز کرده اند افزود میزان دریافت اطلاعات عقیق از شبکه های مجازی در سطح عمومی جامعه متاسفانه پایین بوده  و همچنان سهم کتاب در انتقال دانش  گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی بوده و باید تلاش کرد با ترویج خلاقانه جایگاه واقعی مطالعه را در سطوح مختلف جامعه ارتقا دهیم.

 

 

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی پارس آباد بر تامین هزینه های کتابخانه های عمومی از محل نیم درصد درآمد شهرداری ها تاکید کرد و گفت هر چند شهرداری ها امروز به لحاظ ایجاد درآمد سخت در مشکل هستند اما به لحاظ اهمیت ترویج کتاب خوانی و نقش آن در افزایش  سطح فرهنگ و رفتار  شهروندی هرگونه پرداخت در این حوزه موجب کاهش هزینه های جاری شهرداری ها خواهد شد.

 

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی پارس آباد ضمن اشاره به اینکه بیش از 11 هزار نفر عضو 6 کتابخانه عمومی شهری و 3 کتابخانه عمومی روستایی و یک کتابخانه مشارکتی می باشند از میانگین 18 دقیقه ای مطالعه در کشور خبر داد  و  با پیشنهاد افزایش حق عضویت بالای کتابخانه های شهرستان مخالف نموده و افزود افزایش بالای حق عضویت باعث تاثیر منفی بر رغبت عضویت شهروندان در کتابخانه ها  و کاهش همین میانگین به سطوح پایین تر می شود .

 

در ادامه این جلسه حاج آقا پورمحمد رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان پارس آباد نیز عملکرد سال گذشته و شش ماهه امسال در حوزه کتاب و کتابخوانی را تشریح و گزارشی از نحوه وصول مطالبات سهم نیم درصدی شهرداری ها ارائه نموده و برنامه های ترویج کتابخوانی امسال را توضیح دادند.

 

همچنین روسای مراکز آموزشی و دانشگاهی و حوزوی نیز از آمادگی و برنامه ریزی برای مشارکت در برنامه های ترویج فرهنگ کتابخوانی خبر داده و خواستار استفاده از ظرفیت انجمن کتابخانه های عمومی برای ارتقا سطح علمی و دسترسی آسان دانشجویان به منابع علمی داخلی و بین المللی شدند.

 


١١:٠٣ - چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٢٧٨١٢    /    تعداد نمایش : ٣١٢آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1361071
 بازدید امروز : 590
 کل بازدید : 3547134
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1875
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٢ شهريور ١٣٩٨