جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
معرفی بخشدار
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 298781
 بازدید امروز : 169
 کل بازدید : 5370517
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.3285
اخبار > با بازگشایی فرودگاه پارس آباد فصل جدیدی در توسعه و عمران شهرستان و منطقه آغاز شد


  چاپ        ارسال به دوست

با بازگشایی دوباره فرودگاه پارس آباد درب شهرستان پارس آباد به روی سرمایه گذاران باز شد

با بازگشایی فرودگاه پارس آباد فصل جدیدی در توسعه و عمران شهرستان و منطقه آغاز شد

 

 

در مراسمی که با حضور مهندس بهنام جو استاندار اردبیل،  آقای مهابادی مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، خانم شرف بافی مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی، مهندس بدری رئيس مجمع نمایندگان استان اردبيل، دکتر میرزاده نمايندگان مردم گرمي، دکتر پورحسین نماینده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس و دکتر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد و مديركل فرودگاههاي استان اردبيل، ائمه جمعه پارس آباد و اصلاندوز و مسئولین شهرستانی و معتمدین برگزار شد، فرودگاه پارس آباد با ورود هواپیمای جدید دوباره بازگشایی و با استقبال مسافران رو برو شد.

فرودگاه پارس‌آباد

 

 پیش از آغاز این مراسم و پس از نشست هواپیما و خروج مسافران و میهمانان از هواپیمای صد میلیاردی با بالهای برجامی آیین آب پاشی در محوطه فرودگاه و اطراف هواپیما به رسم افتتاح اولین پرواز فرودگاه انجام شد تا زین پس شاهد تداوم این پروازها باشیم.

 

 

 

در آغاز این مراسم که با استقبال گرم و حمایت همه جانبه مردم نیز همراه بود، دکترصمدی فرماندارشهرستان پارس اباد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی دست اندرکاران در راستای راه اندازی مجد فرودگاه پارس اباد و برقراری پروازها، فرودگاه پارس اباد را دارای جایگاه خدمات رسانی مرکزی برای شهرستانهای حومه و حتی شهرستانهای استان آذربایجان و مسافران کشور های همسایه  دانست و افزود:فرودگاه پارس اباد بدلیل بعد مسافت و جمعیت و منطقه ویژه اقتصادی و مرزی و همسایگی با کشورهای حاشیه خزر و قفقاز از جایگاه ویژه ای  به لحاظ داخلی و بین المللی برخوردار است و در صورت توجه به پتانسیل ها  وظرفیت های منطقه این فرودگاه میتواند از جایگاه و مناسبات بین المللی بالایی برخوردار باشد.

دکتر صمدی سرمایه گذاری ۲۰ میلیاردی در تجهیز،نوسازی و بهسازی فرودگاه را با حمایت همه جانبه مردم و مسئولان از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر دانست و تصریح کرد:در صورت حمایت مردم منطقه و توجه مسئولان قطعا تضررهای ناشی از سرمایه گذاری در تجهیز فرودگاه پارس اباد را شاهد نخواهیم بود.

فرماندارشهرستان پارس آباد با بیان اینکه با تکمیل و بهره برداری از سد پایاب خدافرین که بعنوان نقطه عطفی در مناسبات و ظرفیت ها و موقعیت های منطقه خواهد بود،نیاز به فرودگاه پارس آباد بیش از پیش احساس خواهد شد.

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید سعید رشادی امام جمعه پارس آباد نیز شهرستان پارس آباد را منطقه ای برخوردار از پتانسیل های سرشار خدادای دانست و اظهار اشت:پارس اباد منطقه ای ویژه به لحاظ اقتصادی و قطب کشاورزی است و علت  عدم حضور سرمایه گذاران، در بن بست بودن این شهرستان و کندی تجهیز و راه اندازی فرودگاه و نبود جاده ای مطمئن و استاندارد است که امیدواریم با شروع پروازهای فرودگاه زمینه تعریض و نوسازی جاده اردبیل-پارس اباد نیز فراهم شود و درب این شهرستان به روی سرمایه گذاران باز شود.

 

////

 

وی وجود فرودگاه در منطقه را یکی از زمینه های تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در منطقه ارزیابی کرد وتاکید داشت:در صورت رونق گرفتن و بکار بردن تمامی پتانسیل های مغان شک نداشته باشید که زمینه اشتغال و رونق اقتصادی در چند استان همجوار فراهم خواهد شد.

امام جمعه پارس آباد از تلاش دست اندرکاران در راستای تجهیز و توسعه و راه اندازی پروازهای فرودگاه پارس اباد تشکر کرد و افزود:با از سرگیری پروازهای فرودگاه پارس آباد زمینه مراودات و معاملات خارجی نیز میتواند رونق گرفته و رفت و آمد دیپلماتیک با کشورهای هم مرز و همسایه نیز تسهیل گردد.

 

///

 

////

 

مهندس هاشمی مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل نیز فرودگاه پارس اباد را یک فرودگاه مجهز و به روز توصیف کرد و گفت: با توسعه ای که انجام شده از امروز در پارس اباد شاهد یک فرودگاه مجهز و پیشرفته که لنگه آن در کشور نادر است،میباشیم که حاصل زحمات و تلاش های دولت تدبیر و امید است و تقدیم  به مردم غیور مغان شده است

مهندس بهنامجو استاندار اردبیل نیز در این مراسم اجرای راهبردی و صحیح اقتصاد مقاومتی بدون برخورداری از زیر ساختها  را غیر ممکن دانست و تصریح کرد:با توسعه و راه اندازی فرودگاه زمینه توسعه منطقه نیز فراهم شده و اقتصاد مقاومتی در این شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

مهندس بهنام جو استاندار اردبیل فرق کنونی فرودگاه پارس اباد با سالهای قبل را در تجهیز اصولی و به روز شدن این فرودگاه عنوان کرد و گفت:هم فرودگاه و هم هواپیماها به روز و جدید هستند و از آخرین تکنولوژی روز برخوردار هستند که این یک خبر بسیار خوشحال کننده و خوبی برای مردم منطقه است.

وی بر رونق اقتصادی و تحریک و پویایی وضعیت استان طی روزهای آتی تاکید کرد و گفت:بحث راه آهن اردبیل که با همکاری همه جانبه نمایندگان و مسئولان و امام جمعه محترم استان پیگیری و دنبال میشود،تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که میتوانیم با تامین منابع مالی راه آهن را به سمت پارس آباد ادامه داده و شاهد رسیدن ریل و قطار به این منطقه باشیم.

 مهندس اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل ضمن تاکید به این موضوع که بدون توجه به زیرساخت‌ها توسعه اقتصادی امکان‌پذیر نخواهد بود اظهار کرد: افتتاح و آغاز به کار مجدد این فرودگاه از جمله مطالبات مهم اهالی شهرستان بوده و امیدواریم با تصویب منطقه آزاد تجاری در مجلس با کمک نمایندگان ، زمینه های  رشد و توسعه همه جانبه این منطقه در شان مردم  فراهم گردد.

 وی افزود: پیش از این با وجود اینکه فرودگاه پارس‌آباد فعالیت‌های خود را آغاز کرده بود، اما با تعطیلی چندین ساله مواجه شده بود تا در این مدت ساخت اصولی و به‌روز این فرودگاه در دستور کار قرار گیرد.

 استاندار اردبیل به ظرفیت‌های مناسب شهرستان پارس‌آباد در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی بدون توجه به زیرساخت‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود و امیدواریم توسعه و آبادانی منطقه با برقراری پروازهای منظم و مناسب از این منطقه فراهم شود.

 مهندس بهنام جو ادامه داد: برای رونق اقتصادی حرکت‌های خوبی را در استان اردبیل شاهد هستیم و گام‌های ارزنده‌ای در اتمام پروژه راه‌آهن اردبیل به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم با همکاری تمامی مقامات مسؤول استان برداشته شده و امیدواریم این طرح بزرگ با تأمین منابع مالی در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

دکتر پورحسین نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از زحمات تمامی مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی در اتمام پروژه و برقراری پرواز با بیان اینکه تلاشهای زیادی در زمینه فرودگاه صورت گرفته است ، افزود:از سال ۱۳۵۲ و با افتتاح فرودگاه پارس اباد، مغان یکی از قطب های کشاورزی ایران گردید و از آن زمان تاکنون مردم منطقه از این موهبت الهی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه انتظار ما نه تنها برقراری دایمی و رسمی پرواز پارس اباد تهران است، بلکه بایستی پرواز پارس آباد مشهد نیز به لیست پروازها اضافه گردد.

 

////

 

مهندس بدری نماینده مردم اردبیل نیز نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی مردم مغان را مردمی ولایتمدار و غیور توصیف کرد و بیان داشت:همه نمایندگان استان در آبادانی و سازندگی استان یکپارچه هم رای و متحد هستند و برای دریافت بودجه و امکانات تمامی شهرهای استان بصورت مجمع در کمیسیون ها وارد عمل میشویم و توسعه متوازن را برای استان خواهانیم چرا که هر جای استان سرمایه گذاری شود به معنای آبادانی و توسعه کل استان است.

مهندس بدری رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل در ادامه از دکتر مهابادی به دلیل تامین هزینه های فرودگاه پارس اباد؛ و از دکتر عابدزاده به دلیل هماهنگی پروازی و از سرکار خانم شرف بافی فرزند سبلان به دلیل دایر کردن پروازها تشکر کرد . مهندس بدری از بکار بردن اصطلاح افتتاح آزمایشی فرودگاه انتقاد کرد و گفت:افتتاح کاملا رسمی و دایمی است و پروازها از این پس بصورت مرتب و دایمی برقرار خواهد شد و در صورت لزوم هزینه آن را از جیب خود نمایندگان تقبل کرده و پرازها را چارت خواهیم کرد تا شاهد تعطیلی فرودگاه و عدم رونق گرفتن مجدد فرودگاه نباشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل اظهار کرد: با استقبال که از مردم منطقه اتظار داریم شرکت هواپیمایی باید به فکر هواپیمای دیگری برای فرودگاه پارس آباد باشد چرا که نه تنها شاهد تعطیلی و بی رونقی پروازها نخواهیم بود بلکه شاهد رونق گرفتن پروازها و چارتر هواپیمای دیگر در این فرودگاه خواهیم شد.

مهندس بدری نماینده مردم اردبیل نیز نمین و سرعین از آماده شدن بستر برای تصویب منطقه آزاد تجاری استان در مجلس خبر داد و تصریح کرد:اگر چه منطقه آزاد منتقدان سرسختی هم در مجلس دارد اما حامیان زیادی هم دارد و ما همه تلاش خود را بکار خواهیم بست تا هر چه سریعتر این طرح در مجلس رای بیاورد بعد از تصویب منطقه آزاد قطعا نیاز به فرودگاه پارس اباد نیز بیشتر خواهد شد و منطقه به یک منطقه استراتژیک و مهم تبدیل خواهد شد.

وی ضمن تشکر از دکتر مهابادی گفت:از زحمات مدیر عامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور تشکر میکنیم اما اقدامات صورت پذیرفته باید از خروجی عینی برخوردار باشد و تقاضای اعتبار برای توسعه بیشتر فرودگاه را خواستاریم.

وی فرصت بدست آمده را غنیمت شمرد و تقاضای پرواز اردبیل باکو و اردبیل وان را نیز مطرح کرد و از دکتر مهابادی خواست تا هر چه سریعتر بر این وعده داده شده نیز ترتیب اثر دهند و اظهار امیدواری کرد در آینده فرودگاه پارس اباد از پتانسیل پروازهای شرکت نفت نیز بهره مند شود.

 

///

 

دکتر مهابادی مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور با ابراز خوشحالی از حضور  در سرزمین غیور مردان وشیرزنان که تاریخ از انان بعنوان لولو یاد میکند،این حضور را فرصتی برای خود دانست و بیان داشت:مغان با دشت ها و رودها و کوهها و سرسبزی خاص خود پتانسیل زیادی در گردشگری و توریستی علاوه بر دیگر پتانسیل ها دارد و افتتاح فرودگاه میتواند فرصتی دیگربرای توسعه و پیشرفت منطقه در این زمینه شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه پارس اباد بزودی با سیستم پیشرفته و فلای چک برسی خواهد شد افزود:پیشرفته ترین سامانه برای نشست و برخاست پروازها در این فرودگاه نصب شده و در ادامه تجهیز و توسعه خواهد یافت.

مدیر عامل ناوبری هوایی کشور از توسعه بین مرزی در این شهرستان نیز خبرداد و افزود:به دستور وزیر محترم راه و شهرسازی  برنامه های وسیعی در راستای توسعه استان داریم که توسعه میان مرزی بین ایران و کشورهای همسایه از طریق مرز پارس اباد یکی از این پروژه هاست.

 

////

 

سرکار خانم  فرزانه شرف بافی مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) نیز در این مراسم از توسعه خدمات هوایی در استان ابراز خرسندی کرد و افزود:بسیار خوشحال و خرسند هستیم که در خدمت مردم فهیم و غیور استان اردبیل و شهرستان پارس اباد هستیم و بعنوان یک هم استانی از حضور در این جمع بر خود میبالم و مفتخر هستم.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران(هما) از بستر سازی و زمینه سازی برای تجهیز و توسعه فرودگاه پارس اباد توسط سازمان هواپیمایی و ناوبری تقدیر کرد و افزود:امیدواریم به زودی شاهد بلیط فروشی برای پرواز های این فرودگاه باشیم و از افتتاح آزمایشی فارغ شده و تا چند هفته آتی پروازهای چاتری به صورت مستمر برقرار شود.

شرف بافی مدیر عامل شرکت هواپیمایی هما از حل باقی مشکلات این فرودگاه در ایام آتی بصورت جدی و مستمر خبر داد و گفت:باند فرودگاه پارس اباد بزودی به حالت استاندارد خواهد رسید و فرودگاه پارس اباد جزو فرودگاههای مجهز کشور لقب خواهد گرفت.

در پایان این مراسم هواپیمای ATR جدید خریداری شده توسط دولت تدبیر و امید، متعلق به شرکت ایران ایر با سوار نمودن مسافران و میهمانان، شهرستان پارس آباد را به مقصد فرودگاه مهر آباد تهران ترک کرد و پس از انجام عملیاتهای فلای چک و کنترل نهایی با قرار گرفتن برنامه پرواز فرودگاه پارس آباد در برنامه های مستمر پرواز شرکت های فرودگاهی ،این هواپیما با بیلط فروشی در هفته های آتی دوباره به شهرستان پارس آباد باز خواهد گشت.

 

///

///

///

///

////

انتهاي پيام/

 

 

 

 


١٧:٣١ - پنج شنبه ٢١ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٩٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٨٣٠ 

کانال تلگرام

 

https://sapp.ir/c_mogan

 

طرح های پیش امکان سنجی شده

سرمایه گذاری در شهرستان پارس آباد

 

پیوندها

http://ostan-ar.ir/uploads/ArdabilOSTAN.jpg

پخش زنده برنامه ها

118

سامانه بانك اطلاعاتي شهرداريها و دهياريها و شوراهاي شهرستان پارس آباد

شهرداري پارس آباد

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد
تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٣١ فروردين ١٤٠٣